Güneş Enerjisi Sektörü, “Solarex İstanbul” ile, 4. Yılında Yeniden Bir Arada…

Basın Açıklaması

7 Şubat 2011

Basın Açıklaması

Türkiye’de 2008 yılından itibaren her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen en istikrarlı uluslararası enerji etkinliğinin hazırlıkları sürüyor…

Her geçen yıl daha yüksek bir katılım ve başarı ile gerçekleşmekte olan fuarımızın 4. yılında da 10-13 Mart 2011 tarihlerinde, İstanbul Fuar Merkezi’nin 9. ve 10. Salonları’nda yeniden bir araya geliyoruz…

Enerji ile ilgili kamu kurumları, özel sektör, yerli ve yabancı sivil toplum kuruluşları ve akademik kurumlar tarafından desteklenen en güvenilir etkinlik için yeniden bir aradayız…

Türkiye’de uluslararası anlamda hem konferans hem de fuar etkinliklerinin bir arada gerçekleştirildiği tek platform olma özelliğine sahip fuarımız, teknik, bilimsel ve en güncel konuların ele alındığı tarafsız ve sektörün en iyi tedarikçi firmalarının yer aldığı enerji sektörünü sanayi ile buluşturan bir fuar olarak, tüm sektör mensupları tarafından heyecanla bekleniyor.

2008 yılından bu yana Türkiye’nin ekonomi ve sanayi başkenti İstanbul’da, konum ve kapasite açısından Türkiye’nin en avantajlı mekanlarından biri olan İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan fuar, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı, Orman ve Köy İşleri Müdürlüğü’nün yanı sıra, Elektrik İşleri Etüt İdaresi, Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü, KOSGEB, Milli Prodüktivite Merkezi, UFTP (Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Platformu), Hidroelektrik Santralleri Sanayi İş adamları Derneği (HESİAD), GENSED, ALOSBİ, Avrasya Enerji Takımı, GEPOSB,  TÜFOD, Yeşil Ekonomi, ÇEVKOR, JCİ Avrasya, UNIDO- Ichet, Aküder, Temiz Dünya ve Clean Globe gibi çok sayıda organize sanayi bölgeleri ve pek çok sektörel kurum tarafından desteklenmektedir.

Sektöre Büyük Destek

Sektörde ilk defa İhlas Fuarcılık tarafından düzenlenen “Güneş Enerjisi Teknolojileri” Fuarı Solarex İstanbul, konusuyla ilgili dernekler tarafından da tam destek görüyor. T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı başta olmak üzere, Çevre ve Orman Bakanlığı, Orman ve Köy İşleri Genel Müdürlüğü, Elektrik İşleri Etüt İdaresi, Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü, KOSGEB, Milli Prodüktivite Merkezi, Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Platformu (UFTP), Aliağa Organize Sanayi Bölgesi (ALOSBİ), Avrasya Enerji Takımı, Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi (GEPOSB), Tüm Fuar Organizatörleri Derneği (TÜFOD), Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED), Yeşil Ekonomi, ÇEVKOR, JCİ Avrasya, Unido Ichet, Aküder, Temiz Dünya Ekolojik Çözümler Platformu, Cleanglobe ve daha bir çok kurum bu fuarda etkinlikleri ile göz dolduracaklar.

Basın sponsorları arasında, Güneş Enerjisi Dergisi, Yapı Malzeme Dergisi, Sun&Wind Energy, Enerji Dergisi, Era Solar, Enerji Burada, Lighting Magazine, Garaba Medya, Yeni Enerji Dergisi, Doğa Sektörel Yayın Grubu, Photovoltaik, Renewable Energy, Asian Solar, Yeni Organize, DTK Dergisi, Eko IQ, Erneuerbare Energien, Elektrokent Perpa Dergisi, Pv Magazine, Photovoltaics İnternational Dergileri ve web portallarının yer aldığı Solarex İstanbul, yazılı ve görsel medya destekleri ile yoluna devam ediyor.

Ziyaretçi Profili

Toptancılar, ihracatçılar, ithalatçılar, distribütörler, temsilcilikler, satın alma yetkilileri, ambalaj ve geri dönüşüm sektörlerinden ziyaretçiler, güneş enerjili sistem üreticileri, montaj atölyesi sahipleri, yöneticiler, mühendisler, yetkili servis görevlileri, teknisyenler, belediyeler, müteahhitler, kooperatifler ve turizm işletmeleri Solarex İstanbul’un ziyaretçi profilini oluşturuyor. Güneş Enerjisi Teknolojileri Fuarı’nda yer alacak güneş enerjili ürünler ise; fotoelektrik mamülleri, yapı entegrasyon ürünleri ve uygulamaları, ısı koruma materyalleri, yeni materyal ve teknolojileri, fotovoltaik ürün ve üretim teçhizatları, şarj ürünleri ve teçhizatları, soğutma ve ısıtma teçhizatları, tamamlayıcı otomatik kontrol cihaz ve enstrümanları, özel levha ve dolguları, su ısıtıcı ve ürün teçhizatlarından oluşuyor.

Enerji şantiyesine dönüşen Türkiye’nin ilk ve tek enerji fuarı, Solarex İstanbul’da buluşuyoruz…

Solarex İstanbul, planlanan etkinlikleri ile hem katılımcı firmalara hem de ziyaretçilerine temiz enerjinin önemini anlatmayı hedefliyor. Sempozyumlar ve firma konferanslarının yanı sıra ziyaretçilerin ve öğrencilerin de katılım göstereceği şekilde planlanan fuar, bir çok farklı etkinliklerden oluşuyor. Özellikle akademik seminerlere ev sahipliği yapan fuarda, sektörün öncü kuruluşları verdikleri konferanslar ile sektörü aydınlatıyor.

Detaylı Bilgi İçin:

Güneş Enerjisi Fuarı ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için www.solarexistanbul.com web sitesini ziyaret edebilir yada aşağıdaki iletişim adresleri ile bağlantı kurabilirsiniz.

Ebru PEKEL

Kurumsal İletişim Müdürü

29 Ekim Cad. No:23 Yenibosna İstanbul

Tel: 0 212 454 25 03 Faks: 0 212 454 25 06

www.ihlasfuar.com  ebru.pekel@ihlasfuar.com