Ulusal Temiz Enerji Günleri Yaklaşıyor

Bursa’da 1-5 Aralık tarihleri arasında “Yenilenebilir Enerji ve Yerel Yönetimler” ana temasıyla gerçekleştirilecek olan 8. Ulusal Temiz Enerji Günleri’nin programı belli oldu

29 Kasım 2010

Bursa’da 1-5 Aralık tarihleri arasında “Yenilenebilir Enerji ve Yerel Yönetimler” ana temasıyla gerçekleştirilecek olan 8. Ulusal Temiz Enerji Günleri’nin programı belli oldu.

 8. Ulusal Temiz Enerji Günleri kapsamındaki Sempozyumda gerçekleştirilecek 25 oturuma yaklaşık 130 bilimadamı, akademisyen, bürokrat, STK yöneticisi, enerji sektöründe yatırım yapan kamu ve özel sektör temsilcisi konuşmacı katılacak.

5 gün boyunca enerji sektörünün kapsamlı olarak ele alınacağı 8. Ulusal Temiz Enerji Günlerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da katılacak. Sempozyumun açılışına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da davet edildi.

Su Vakfı, Uludağ Üniversitesi ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın işbirliğiyle düzenlenen, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın da ana sponsoru olduğu 8. Ulusal Temiz Enerji Günleri Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamındaki Ulusal Temiz Enerji Fuarı da, enerji sektöründeki büyük kuruluşlara ev sahipliği yapacak.

Bu yılki teması “Yenilenebilir Enerji ve Yerel Yönetimler” olarak belirlenen 8. Ulusal Temiz Enerji Sempozyumu’nda rüzgar, güneş, jeotermal, biyokütle, hidrojen ve hidro-elektrik enerjisi konuları ele alınırken, Ulusal Temiz Enerji Fuarı’nda da bu konulardaki yeni gelişmeler sergilenecek.

Sempozyumda, “İklim değişikliği çerçevesinde sürdürülebilirlik ve Türkiye enerji kaynakları”, “Dünya’da ve Türkiye’de enerjinin geleceği”, “Jeotermal enerji ve termal enerji depolama”, “Enerji verimliliği”, “Elektrikli taşıtlar ve çevre”, “Elektrikli araçlar ve geleceği”, “Rüzgar enerjisi”, “Hidrojen teknolojisi”, “Güneş enerjisi”, “Temiz enerji ve enerji verimliliği projelerinin finansmanı” gibi konularda oturumlar gerçekleştirilecek.