TEDAŞ ve TEİAŞ’ın bazı mülkleri özelleştirme kapsamına alındı

12 ildeki 73 taşınmaz özelleştirilecek

24 Ocak 2024

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) ve Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) mülkiyetinde olan bazı taşınmazların özelleştirilme kapsamına alındı. [1]

Resmî Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’na göre toplamda 73 taşınmaz satış, kiralama, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar, mülkiyetin gayri ayni hakların tesisi veya işletme hakkının verilmesi yöntemlerinden bir ya da birkaçı ile özelleştirilecek.

Karara göre taşınmazlar Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Batman, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Konya, Mersin ve Muğla illerinde yer alıyor.

 

 


[1] Mülkiyeti Maliye Hazinesi, Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) ve Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) Adına Kayıtlı Olan Bazı Taşınmazların Özelleştirme Kapsam ve Programına Alınması, Satış, Kiralama, Gelir Ortaklığı Modeli ve İşin Gereğine Uygun Sair Hukuki Tasarruflar, Mülkiyetin Gayri Ayni Hakların Tesisi veya İşletme Hakkının Verilmesi Yöntemlerinden Bir ya da Birkaçının Birlikte Uygulanarak Özelleştirilmesi, Özelleştirme İşlemlerinin 31/12/2027 Tarihinde Kadar Tamamlanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 8131)