Kamu binalarında GES kurulumu danışmanlığı için ihale açıldı

47 ayrı binada depolamalı GES kurulumu hedefleniyor

12 Eylül 2023

Dünya Bankası tarafından desteklenen Kamu ve Belediye Yenilebilir Enerji Projesi (KAYEP) kapsamında ihale duyurusu yayımlandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Resmî Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre “Merkezi Hükümet Binalarında Yenilenebilir Enerji Tesisleri için Fizibilite Çalışmaları Danışmanlık Hizmetleri (PUMREP/WB/CS-FS-PV 01)” başlıklı ihale için son başvuru tarihi ise 2 Kasım 2023

İlandaki bilgilere göre Türkiye’nin Kayseri, Sivas, Tokat, Yozgat, Amasya, Çorum, Sinop, Ordu ve Samsun illerindeki üniversite kampüsleri, idari binalar ve hastanelerin açık otoparkları gibi kamuya ait alanlarda toplamda 47 adet enerji depolama sistemleri ile entegre edilmiş güneş enerjisi kurulumu gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Dünya Bankası tarafından 13 Haziran 2023 tarihinde onaylanan toplamda 549 milyon ABD Doları tutarındaki kredi kapsamında KAYEP projesi de finansal destek sağlayacak.

 


[1] Consultancy Services for Preparation of Feasibilty Studies for Renewable Energy Facilities In Central Government Buildings Reference No: (Pumrep/Wb/Cs-Fs-Pv 01)