Danimarkalı işadamları Türkiye’ye geliyor

Türk – Danimarka İş Konseyi ve Danimarka Sanayiciler Konfederasyonu ortak etkinlik düzenliyor.

27 Şubat 2012

Türk – Danimarka İş Konseyi tarafından Danimarka Sanayiciler Konfederasyonu işbirliği ile ”Türk-Danimarka İş Konseyi Toplantısı ve İkili Firma Görüşmeleri” düzenleneceği açıklandı.

Açıklamada 1 Mart 2012 günü saat 13:00’de Point Hotel’de düzenlenecek olan etkinlikte Danimarka heyetine ise Danimarka Ticaret ve Yatırım Bakanı Pia Olsen Dyhr başkanlık edeceği bildirildi.

Açıklamanın devamı şu şekilde;

”Dünyadaki rüzgar tribünlerinin %40’ının üreticisi ve önde gelen eczacılık ürünleri ihracatçısı olmasının yanı sıra Avrupa’da enerji verimliliğinde ilk sırada yer alan Danimarka ile ikili ticaretimiz son yılda büyük bir ivme kaydetmiş olup Danimarka’dan Türkiye’ye gerçekleşen doğrudan yabancı yatırımlarda da son dönemde sürekli bir artış gözlenmektedir. Konuk heyette enerji verimliliği, rüzgar enerjisi, atık-su yönetimi, çevre teknolojileri, endüstriyel ekipmanlar (ısıtma-soğutma sistemleri, buhar kazanları, termostat, fan, vs..), çoklu vagon sistemleri imalatı ve ev-iş-sağlık asistanlık hizmetleri alanından faaliyet gösteren önde gelen Danimarkalı firma yetkilileri yer almaktadır. ”

Toplantıya katılım için ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir.