Kontrolmatik Teknoloji BIST 30’da işlem görmeye başladı

3 yıl önce halka arz edilen şirketin BIST’deki işlem hacmi ve piyasa değeri en yüksek 30 şirket arasına girdi

2 Ekim 2023

Türkiye’nin önde gelen enerji, mühendislik ve teknoloji şirketlerinden Kontrolmatik Teknoloji’nin Borsa İstanbul’da işlem gören hisseleri 1 Ekim 2023 tarihinden itibaren “Borsa İstanbul (BIST) 30 Endeksi” içinde yer almaya başladı.

BIST 30 Endeksi’nde Borsa İstanbul’da işlem gören işlem hacmi ve piyasa değeri en yüksek 30 şirket yer alıyor.

Gelişme hakkında Kontrolmatik tarafından yapılan açıklamada değerlendirmesi yer alan Kontrolmatik Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Sami Aslanhan şunları kaydetti:

Teknolojiyi kontrol eden geleceği kontrol eder” vizyonuyla çıktığımız yolculukta yıllardır sürdürdüğümüz Ar-Ge çalışmalarının sonuçlarını almaya başladık. Bu başarıda, paydaşlarımızca bugüne kadar başardıklarımız ve bundan sonra yapacaklarımıza duyulan inancın yanı sıra ekip olarak etkin ve özverili çalışmamızın da büyük payı bulunuyor. Bu yolda bize güvenen tüm paydaşlarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ederiz. Yenilikçi ve sürdürülebilir teknoloji odaklı büyüme hedefimiz doğrultusunda güçlenerek yolumuza devam edeceğiz.

2008 yılında kurulan Kontrolmatik Teknoloji 2020 yılı Ekim ayında halka arz işlemi gerçekleştirmişti.

Halihazırda başta Türkiye olmak üzere 35 ülkede faaliyet gösteren şirket, mühendislik, enerji depolama teknolojileri, nesnelerin interneti (IoT), elektrik depolama ve elektrik ticareti, uydu ve uzay teknolojileri, elektrikli araç kiralama ve paylaşımlı araç teknolojileri, kolaboratif robot kolu teknolojileri alanlarında bağlı ortaklıkları ve iştirakleriyle birlikte çalışıyor.