Kioto ile Ortaklık Kuran Anel Bulgaristan’da Yatırım Yapıyor

Anel Gruba bağlı Anel Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketinin Avusturyalı Kioto Photovoltaics GmbH ile ortaklık sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

10 Temmuz 2011

Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayınlanan açıklamadan 29 Aralık 2010 tarihli önceki bir açıklamada iki şirketin fotovoltaik güneş paneli üretimi amacıyla Türkiye’de yüzde 50-yüzde 50 pay oranları ile ortak bir şirket kurulmasına ilişkin protokol imzalandığının ifade edildiği hatırlatılırken ortaklık için gerekli sözleşmelerin ve şirket ana sözleşmelerinin karşılıklı olarak imzalandığı belirtildi.

Bununla beraber yapılan bir başka açıklamada ise şirketin Bulgaristan’da 200 bin Bulgar levası (237 bin Türk lirası) sermayeli ”Anel BG Ltd”  ünvanlı bir şirket kurmaya karar verdiği açıklandı.

Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri Sanayi ve Ticaret AŞ, iştiraki Anel Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ’nin Bulgaristan’da şirket kurma kararı aldığını duyurdu.

Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, Anel Enerji Yönetim Kurulu’nun Bulgaristan’da 200 bin Bulgar levası sermayeli (Yaklaşık olarak 237 bin lira) ”Anel BG Ltd” unvanlı bir şirket kurulmasına karar verdiği kaydedildi.

Açıklamada, kurulacak şirketin faaliyet konusunun güneş enerji santrallerinin inşası, güneş enerjisi faaliyeti ile ilgili servislerin verilmesi, güneş panelleri ve parçalarının dizaynı, sağlanması, montajı ve Bulgaristan yasalarının izin verdiği diğer faaliyetleri kapsadığı belirtildi.