Fronius İstanbul etkinliklerini sürdürüyor

Avusturya merkezli Fronius International şirketinin Türkiye şubesi bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor

23 Şubat 2012

Akü şarj sistemleri, kaynak teknolojisi ve solar elektronik alanlarında hizmet veren Avusturya merkezli Fronius International şirketinin Türkiye şubesi Fronius İstanbul tarafından 18-19 Ocak tarihlerinde Fronius merkez binasında ”Fronius Service Partner Temel Uzmanlık Eğitimi” düzenlendiği açıklandı.

Açıklamada düzenlenen bu eğitim sayesinde 6 firmadan 11 katılımcının Fronius firmasını, Fronius’un şebeke bağlantılı inverterler ve bunların sistem denetimine yönelik sunduğu ürünlerinin servis konseptini detaylı bir biçimde inceleme fırsatı bulduğu belirtildi.

Fronius İstanbul tarafından yapılan açıklamada düzenlenen eğitimin iki gün sürdüğü ifade edildi. Eğitimin ilk gününde Fronius’un solar elektronik ürünleri ve sistem denetimine yönelik izleme cihazları tanıtılırken, ikinci gününde ise Fronius ürün portfoyünde yer alan Fronius IG Plus ürününün tanıtımı hem teorik hem de pratik olarak katılımcılara anlatıldı. Ayrıca Fronius Service Partner’lerinin çalışma şekli ve Fronius Service Partner Programı’nın  avantajları da gün sonunda detaylı bir biçimde sunuldu. Eğitimin son aşamasında ise Fronius’un Avusturya’daki merkezinden gelen teknik destek uzmanı katılımcılardan gelen sorulara cevap vererek FV sistemler hakkında katılımcılara pratik bilgi kazandırdı.

Açıklamada Fronius’un, Fronius Service Partner Programı ile tesisatçıları fotovoltaikten heyecan duyan uzmanlar olmaları için eğitmeyi amaçladığı belirtildi. Odak noktasının “Platin değişimi” konseptine dayandığı program ile tesisatçıların komple inverteri değiştirmek zorunda kalmadan FV sistemin elektronik kartlarını ve diğer bileşenlerini aldığı eğitime uygun olarak hızlı ve kolay şekilde değiştirebildiği açıklamada belirtilirken, Fronius Service Partner programının ayrıca profesyonel satış ve pazarlama performansları ile desteklendiği ifade edildi.

Bu eğitimden ayrı olarak ise Fronius İstanbul Solar Elektronik tarafından TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nde FV sistemlerdeki şebeke bağlantıları konusunda bir seminer düzenledi.  TEDAŞ Genel Müdürlüğü’ne bağlı bölümlerden çalışanlar, elektrik dağıtım bölgelerinden gelen teknik uzmanlar, Enerji Bakanlığı çalışanları ile birlikte TEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Taşdemir’in de katıldığı seminerde katılımcılara Fronius inverterler ve FV sistemler hakkında genel bilgi verildi.

Fronius İstanbul Solar Elektronik Satış Sorumlusu Ömer Kaya, Fronius İstanbul kaynak teknolojisi bölümü Ankara satış sorumlusu Cüneyt Günçiçek ve Fronius International’den gelen teknik bir uzman ekip tarafından gerçekleştirilen seminer’de Fronius International Sistem Teknolojileri bölüm sorumlusu ise Avrupa’daki şebeke bağlantı normları ve kaideleri hakkında katılımcılara detaylı bilgi verdi.

Fronius International GmbH Hakkında:

Fronius International, genel merkezi Pettenbach’ta olan Wels, Thalheim ve Sattledt’te tesisleri bulunan bir Avusturya şirketidir. Şirket, dünya çapında 3250 çalışanıyla, akü şarj sistemleri, kaynak teknolojisi ve solar elektronik alanlarında hizmet vermektedir. Ürünlerinin yaklaşık %95’i, 17 uluslararası Fronius şirketi ve 60’tan fazla ülkedeki satış ortakları/temsilcileri aracılığıyla ihraç edilmektedir. Fronius, üstün ürün ve hizmetleri ile 737 aktif patenti sayesinde dünya teknoloji lideridir. Araştırma geliştirme departmanında yaklaşık 400 kişi çalışmaktadır. Fronius, Türkiye’de Fronius İstanbul adı altında kaynak teknolojileri ve solar elektronik alanlarında temsil edilmekte olup yüksek teknolojili ürünleri ile müşterilerine kalite ve teknoloji sunmaktadır.