Smart Güneş Teknolojileri BIST 100’de yer alacak

Şirketin hisse değeri 6 ayda dört kattan fazla yükseldi

29 Eylül 2022

Smart Güneş Teknolojileri’nin Borsa İstanbul’da işlem gören hisseleri 1 Ekim 2022 itibariyle, piyasa ve işlem hacmi açısından en yüksek 100 hisse senedinin yer aldığı BIST100 Endeksinde yer almaya başlayacak.[1]

Smart Güneş Teknolojileri tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada değerlendirmesi yer alan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Halil Demirdağ şunları söyledi;

Türkiye’nin en büyük şirketlerinin yer aldığı, Borsa İstanbul’da hem işlem hacmi hem de piyasa değeri en yüksek şirketlerin arasında Smart Güneş Teknolojileri’ni görmek gurur verici. Bu başarımızın ardında güçlü finansal yapımız, projelerimiz, yatırımlarımız ve başarılı geçirdiğimiz halka arz sürecimiz yer alıyor. Ülkemizde ve dünya genelinde yenilenebilir enerjiye ve güneş enerjisine ilginin artışı, şirketimizin yurt içi ve yurt dışında bilinirliğinin ve yetkinliğinin artması ve satış rakamlarımızı her geçen gün daha da artırmış olmamız bizi bu noktalara getirdi. 2022 Mart ayında da kurumsal tarihimizde milat teşkil eden bir gelişme yaşadık.

Markalaşma, kurumsallaşma ve nihai olarak da faaliyet alanımızda küresel bir güce dönüşme vizyonumuz doğrultusunda halka arz sürecimizi başarıyla tamamladık. Elde ettiğimiz bu başarılı sonuçlar, önümüzdeki dönem daha da ileriye ulaşma noktasında bize motivasyon kaynağı olacak.

Smart Güneş Teknolojileri geçtiğimiz Mart ayında 14 TL nominal bedel üzerinden halka arz işlemi gerçekleştirmişti.

Şirketin açıklamayı yaptığı gün itibariyle ise şirketin hisse fiyatı 67,7 TL’ye yükselmiş durumda.

Bununla birlikte şirket BIST 100’e girmesi dolayısı ile gönüllü olduğu takdirde BIST Sürdürülebilirlik Endeksinde de yer alabilecek.

 


[1] 2022 yılı dördüncü üç aylık dönemi için BIST Pay Endeksleri kapsamında yer alacak paylarda değişiklik yapılmıştır