Hakan Yıldırım Sanko Enerji CEO’su olarak atandı

Sanko Enerji’nin kurulu gücünün tamamı yenilenebilir enerji kaynaklarına dayanıyor

1 Mart 2021

Sanko Enerji’de CEO’luk görevine Hakan Yıldırım atandı.

Sanko Enerji’den yapılan açıklamada 1 Mart 2021’den itibaren geçerli olacak atamanın ardından, bu tarihe kadar şirketin CEO’luk görevini üstlenen Ziya Erdem‘in de bu tarihten itibaren görevine Sanko Enerji Yönetim Kurulu üyesi olarak devam edeceği bildirildi.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olan ve yüksek lisansını işletme alanında Boğaziçi Üniversitesinde tamamlayan Yıldırım çalışma hayatına ASELSAN’da başlamış, ardından, Gama Güç Sistemlerinde, doğalgaz boru hatları, kombine gaz çevrim santralleri ve kömür santralleri projelerinde saha mühendisliği yapmıştı.

Bu şirketin ardından Siemens Türkiye’de proje yöneticisi olarak çalışmaya başlayan Yıldırım, daha sonra Siemens Gamesa Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görev yapmış, bu şirketin ardından da Kalyon Enerji Yatırım A.Ş. CEO’luğunu üstlenmişti.

Sanko Enerji’nin toplamda 927 MW’lık elektrik üretim kapasitesinin tamamını yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı santraller oluşturuyor.

Şirketin portföyünde altı hidroelektrik, altı rüzgâr enerjisi ve üç jeotermal enerji santrali bulunuyor.