GÜYAD 5. Yılını kutladı

Dernek beşinci yılını özel bir programla kutladı

30 Aralık 2021

2017 yılında kurulan Enerji Yatırımcıları Derneği GÜYAD, 5. Yılını 23 Aralık 2021, Perşembe günü İstanbul Rahmi Koç Müzesi’nde gerçekleştirdiği özel bir programla kutladı.

Programı açılışında konuşan GÜYAD Başkanı Cem Özkök GÜYAD’ın, kuruluşundan çok kısa bir süre sonra yenilenebilir enerji sektörünün tamamına yönelik faaliyetlerini yoğunlaştırdığını belirten Özkök, 5 yıl içerisinde dernek olarak ortaya koydukları etkinliği sektör yararına farklı girişimlerle artırdıklarını söyledi.

Konuşmasında bazı büyük tüketicilerden üretim azlığı nedeni ile elektrik tüketimlerini kesmelerinin istendiği bilgisini paylaşan GÜYAD Başkanı Özkök, en pahalı enerjinin olmayan enerji olduğuna vurgu yaparken fazladan bir kilovat-saatlik enerjiye dahi ihtiyaç duyulan böylesi günlerde atıl kapasitelerin bir an önce devreye alınması çok önemli olduğunun altını çizdi.

Programa konuşmacı olarak katılan ve aynı zamanda GÜYAD üyesi olan Emekli Büyükelçi Mithat Rende Glasgow İklim Zirvesi izlenimlerini ve iklim değişikliği mücadelesinde küresel görünüme dair değerlendirmelerini paylaştı.

Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nesrin Okay da programda gerçekleştirdiği sunumda ekonomik olarak dünyanın her yerinde beklenmedik gelişmeler yaşandığına ve bir resesyon dönemine girildiğine dikkat çekti.

GÜYAD 5. Yıl Kutlama Programı daha sonra yapılan ve sektördeki son gelişmelerin detaylı olarak ele alındığı Olağanüstü Genel Kurul toplantısıyla tamamlandı.