Wilo Yıldız Teknik öğrencilerine eğitim verdi

Programdan 23 öğrenci yararlandı Dünyanın önde gelen pompa ve pompa sistemleri üreticisi Wilo, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri için “Temel Pompa Prensipleri ve Pompalarda Enerji Verimliliği – Sertifika Programı” düzenlendi. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre programa çoğunluğu son sınıf öğrencisi olmak üzere 23 öğrenci katıldı. Program kapsamında ”Temel Pompa Prensipleri” ve ”Pompa Seçimi… View Article

18 Temmuz 2018

Programdan 23 öğrenci yararlandı

Dünyanın önde gelen pompa ve pompa sistemleri üreticisi Wilo, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri için “Temel Pompa Prensipleri ve Pompalarda Enerji Verimliliği – Sertifika Programı” düzenlendi.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre programa çoğunluğu son sınıf öğrencisi olmak üzere 23 öğrenci katıldı.

Program kapsamında ”Temel Pompa Prensipleri” ve ”Pompa Seçimi ve Pompalarda Enerji Verimliliği” konulu iki seminer düzenlendi ve seminerler sonrası yapılan sınavda başarılı olan öğrenciler 6 Haziran 2018 tarihinde sertifikalarını teslim aldılar.

Wilo’dan yapılan konu ile ilgili açıklamada teknolojinin gelişmesi ve sektör dinamiklerinin hızla değişmesi ile üniversite-sanayi iş birliğinin önemi her geçen gün arttığı, Wilo’nun bu doğrultuda gerek İstanbul Tuzla’daki merkezinde, gerekse il il dolaşarak verdiği seminerlerle bilinç oluşturmaya çalıştığı bildirildi.

Açıklamada Wilo’nun aynı amaç doğrultusunda Yıldız Teknik Üniversitesi’nde “Pompa Teknolojileri Eğitim Merkezi” kurduğu da hatırlatıldı.