RES Anatolia Ülke Müdürlüğü görevine Ayhan Gök getirildi

RES Mediterranean Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine Ayhan Gök'ün getirildiğini açıkladı RES Anatolia'nın ''Ülke Müdürlüğü'' görevine Ayhan Gök'ün getirildiği açıklandı. RES Mediterranean tarafından yapılan açıklamada Ayhan Gök'ün 1998 yılında Almanya’da Elektronik Mühendisliği lisans eğitimini tamamlayarak kariyerine biyogaz sektöründe faaliyet gösteren MDE Dezentrale Energiesysteme’de başladığı, burada 7 yıl görev yaptıktan sonra ise 2007 yılında Nordex Enerji Türkiye… View Article

6 Mart 2013

RES Mediterranean Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine Ayhan Gök'ün getirildiğini açıkladı

RES Anatolia'nın ''Ülke Müdürlüğü'' görevine Ayhan Gök'ün getirildiği açıklandı.

RES Mediterranean tarafından yapılan açıklamada Ayhan Gök'ün 1998 yılında Almanya’da Elektronik Mühendisliği lisans eğitimini tamamlayarak kariyerine biyogaz sektöründe faaliyet gösteren MDE Dezentrale Energiesysteme’de başladığı, burada 7 yıl görev yaptıktan sonra ise 2007 yılında Nordex Enerji Türkiye Genel Müdürlüğü görevini üstlendiği bilgileri verildi.

Açıklamada yeni görevi hakkında yorum yapan Gök şunları söyledi; “RES dünya çapında yenilenebilir enerji uygulamaları ve yönetimi alanında geniş tecrübeye sahip ve RES Anatolia ile Türkiye’de güçlü bir kimlik oluşturmuş bir şirket. Bu yapının gelişimini bir sonraki aşamaya taşımak ve Türkiye haritasında yenilenebilir enerjide lider bir aktör olarak konumlandırmak üzere buradaki faaliyetlerimizi daha da arttıracağız.”

1982 yılında kurulan RES Group ilk rüzgar enerjisi santrali projesini geliştirdiği 1992 yılından beri uluslararası düzeyde yenilenebilir enerji projeleri geliştirme faaliyetlerinde bulunuyor. RES Anatolia ise şirketin Akdeniz bölgesindeki operasyonlarından sorumlu RES Mediterranean'ın çatısı altında faaliyet gösteriyor.

RES Group tarafından şimdiye kadar geliştirilerek devreye alınmış projelerin kurulu güçleri 6 GW'ın üzerinde iken, şirket aynı zamanda doğrudan sahip olduğu 700 MW'ı aşkın kurulu güce sahip rüzgar enerjisi santralinde de elektrik üretim faaliyeti gösteriyor.

Türkiye rüzgar enerjisi sektöründe 168 MW'lık lisans portföyü bulunan RES Anatolia, Türkiye'de geliştirmeye başladığı ilk proje olan Havza RES'in inşa çalışmalarına ise 2014 yılında başlamayı planlıyor. Samsun, Havza'da yer alacak proje 48 MW'lık kurulu güce sahip olacak.