Nordex Türkiye ve ICCI enerji sektörüne ev sahipliği yaptı

“ICCI Exclusive Networking” etkinliğinde enerji sektörünün gündemi konuşuldu

15 Aralık 2021

Nordex Türkiye ve ICCI ev sahipliği ile 30 Kasım 2021, Salı akşamı Rahmi Koç Müzesi’nde “ICCI Exclusive Networking” etkinliği düzenlendiği bildirildi.

Nordex Türkiye tarafından yayınlanan basın açıklamasına göre “Hep Beraber, Tekrar Beraber” başlığı ile düzenlenen etkinlikte “Enerji Sohbetleri” başlıklı olarak bir panel gerçekleştirildi.

Panelin ilk oturumunda Dünya Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Güldağ ve Kadir Has Üniversitesi Enerji Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Volkan Ediger enerji sektörüne ve ekonomiye dair genel değerlendirmelerini paylaştı.

İkinci oturumda ise Demirer Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Demirer ve Eksim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir Tivnikli rüzgâr enerjisi yatırımcılarının gündemi hakkındaki değerlendirmelerini paylaştı.

Etkinlik hakkında ICCI adına görüşlerini belirten Feraye Gürel şunları söyledi :

“ICCI, 29 yıldır enerji sektörünün en önemli buluşma adresi. Biz senelerce networking etkinlikleriyle sektörü bir arada tutacak yatırımlar yaptık. Nihayet uzun bir pandemi süreci sonrası enerji sektörünün değerli yatırımcıları ve üst düzey yöneticileriyle fiziki olarak bir araya geldik, ICCI adına çok mutluyuz. ICCI Exclusive Networking etkinliği ile sektörün en önemli yatırımcılarının ve yöneticilerinin kendilerini özel hissedecekleri, son derece samimi ama bir o kadar da münhasır bir ortam yaratmak istedik. Son derece titiz ve seçici davrandık. İstedik ki yoğun iş tempoları arasında hem biraz nefes alsınlar hem de sektördeki dostlarıyla bir araya gelsinler. Varolan ekonomik gündeme dair makro tartışmalar ve enerji gündemi ağırlıklı bir sohbet oldu. ‘Hep beraber, tekrar beraber’ temamıza uygun son derece keyifli bir gece geçirdik, böyle bir geceye verdiği desteklerden dolayı Nordex Türkiye Genel Müdürü Sayın Habib Babacan başta olmak üzere, tüm Nordex Acciona ailesine özel teşekkürlerimi iletiyorum. Davetimize gelerek bizi onurlandıran tüm misafirlerimize de sonsuz teşekkürler.”

Nordex Türkiye Genel Müdürü Habib Babacan etkinlikte yaptığı konuşmada pandeminin yaşandığı 2020-2021 döneminde Türkiye’nin kurulu gücünün 7.250 MW artış gösterdiğine dikkat çekerken, bu gücün %36,5’e denk gelen 2.660 MW’lık bölümünü ise rüzgâr enerjisi yatırımlarının oluşturduğunun altını çizdi.

Zorlu geçen bu süreçten sonra ICCI ile birlikte enerji sektörünün üst düzey yatırımcıları ve yöneticilerini bir araya getirmeyi istediklerini kaydeden Babacan sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Sektörümüzün hep beraber buluşması, tekrar beraber bir araya gelmesi sektörümüzün tüm paydaşları için çok önemli. Bu birlikteliğin sektörün yatırım devamlılığına katkıda bulunmasını temenni eder, Nordex Türkiye olarak davetimize katılan tüm yatırımcılara ve yöneticilerimize teşekkürlerimizi sunarız. ”