Sanko Enerji marka görünümünü yeniledi

Şirket global hedefleri kapsamında kurumsal görünümünü yeniledi

15 Aralık 2021

Sanko Enerji kurumsallaşma ve globalleşme çalışmaları kapsamında web sitesinin görünümünü yenilediğidi duyurdu.

Şirket yayınladığı nasın açıklamasında yakın bir dönemde başta Avrupa olmak üzere yurt dışında da faaliyet göstermeyi planlayan şirketin bu çerçevede internet sitesini de revize ederek yeni haliyle erişime açtığı bildirildi.

Açıklamada değerlendirmesi yer alan Sanko Enerji Grubu CEO’su Hakan Yıldırım şunları kaydetti;

“Bir yandan sosyal sorumluluklarımızı eksiksiz olarak yerine getirmeyi hedeflerken bir yandan da markamızı uluslararası standartlara uygun olacak şekilde konumlandıracak çalışmalar sürdürüyoruz. Yakın bir zamanda faaliyetlerimizi başta Avrupa olmak üzere yurt dışına da taşımayı planlıyoruz. Bu sebeple www.sankoenerji.com.tr adresinde bulunan internet sitemizi daha modern ve minimal şekilde yeniledik. Böylece gerek yurtiçi gerekse yurtdışından bize erişenleri, Sanko Enerji Grubunun çalışmalarını daha iyi ifade ettiğine inandığımız internet sitemizin yeni yüzüyle tanıştırmaya başladık. Yakın bir dönemde yurt dışı arenaya çıkacak olan bir markanın bu çalışmaları tamamlamasını günün gereği olarak değerlendirdik.”

Hakan Yıldırım yakın zaman önce yaptığı açıklama ile Sanko Enerji’yi küresel bir şirket haline getirme hedefi kapsamında yurt dışı yatırım fırsatlarını incelediklerini, özellikle Avrupa’nın yeşil dönüşümünde geriden gelen Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde dinamizm getirecek projeler geliştirebileceklerini söylemişti.

Yıldırım yatırım yapacakları ülkelere 3-5 MW’lık küçük projeler için değil en az 250-300 MW’lık düzeyinde bir kurulu gücü devreye alacak şekilde girmek istediklerinin de altını çizmişti.[1]

Sanko Enerji’nin elektrik üretim portföyü tamamı yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı 1 GW düzeyinde kurulu güce sahip santrallerden oluşturuyor.

 


[1] “Sanko Enerji’yi küresel bir şirket yapmayı hedefliyoruz”