Nordex Türbinleri Artıyor

Alman rüzgar türbini üreticisi Nordex'in Türkiye'de hayata geçecek iki rüzgar enerjisi santralinin daha türbinlerini sağlayacağı açıklandı. Şirketten yapılan açıklamada Can Enerji tarafından çalışmaları devam ettirilen Metristepe RES projesinde kullanılacak olan 16 rüzgar türbininin Nordex'ten sağlanacağı bildirildi. Metristepe RES'in yüzde 40'lık kapasite faktörü ile çalışarak yılda 140 gigavat saat elektrik üretmesi bekleniyor. Şirket ayrıca daha önce Eksim… View Article

8 Şubat 2011

Alman rüzgar türbini üreticisi Nordex'in Türkiye'de hayata geçecek iki rüzgar enerjisi santralinin daha türbinlerini sağlayacağı açıklandı.

Şirketten yapılan açıklamada Can Enerji tarafından çalışmaları devam ettirilen Metristepe RES projesinde kullanılacak olan 16 rüzgar türbininin Nordex'ten sağlanacağı bildirildi. Metristepe RES'in yüzde 40'lık kapasite faktörü ile çalışarak yılda 140 gigavat saat elektrik üretmesi bekleniyor.

Şirket ayrıca daha önce Eksim Grup'a bağlı İltek İletişim'in Susurluk RES projesi için sağladığı 18 türbine ilave olarak aynı şirketin Tokat RES projesi için de 16 türbin sağlayacak. Tokat RES'in ise yılda 125 gigavat saatlik elektrik üretimi gerçekleştirmesi bekleniyor.

Şirket yetkilisi Lars Bondo Krogsgaard konu ile ilgili yaptığı açıklamada Nordex'in Türkiye'deki pozisyonunu güçlendirmekte olduğunun altını çizdi.