Avrupa Kıyılarına 101 Türbin Daha Kuruldu

Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği (EWEA) tarafından yapılan açıklamada kıtadaki deniz üstü rüzgar enerjisi yatırımlarının artmakta olduğu belirtildi. Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği (EWEA) tarafından yapılan bir açıklamada 2011’in ilk yarısında Avrupa kıyılarında toplam kurulu güçleri 348 MW olan 101 deniz üstü rüzgar enerjisi türbini kurulumunun tamamlandığı belirtildi. Açıklamada bu yeni kurulumların Almanya, İngiltere ve Norveç’te gerçekleştirdiği… View Article

5 Ağustos 2011

Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği (EWEA) tarafından yapılan açıklamada kıtadaki deniz üstü rüzgar enerjisi yatırımlarının artmakta olduğu belirtildi.

Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği (EWEA) tarafından yapılan bir açıklamada 2011’in ilk yarısında Avrupa kıyılarında toplam kurulu güçleri 348 MW olan 101 deniz üstü rüzgar enerjisi türbini kurulumunun tamamlandığı belirtildi.

Açıklamada bu yeni kurulumların Almanya, İngiltere ve Norveç’te gerçekleştirdiği belirtilirken geçen yılın aynı dönemine göre bu alandaki yatırımların yüzde 4.8 arttığı bilgisine ayrıca yer verildi.

Deniz üstü rüzgar türbini teknolojilerindeki gelişmeye bağlı olarak kurulumu yapılan türbinlerin ortalama güçleri ise 3.4 MW olarak gerçekleşti, geçen yılın aynı döneminde bu rakam 2.9 MW idi.

Halihazırda Avrupa kıyılarında inşa çalışmaları devam eden 11 deniz üstü rüzgar enerjisi santrali bulunurken, bu santrallerin tamamlandıklarında toplam kurulu güçlerinin ise 2.844 MW olması bekleniyor.

30 Haziran 2011 itibari ile Avrupa’nın 9 ülkesindeki, 49 deniz üstü rüzgar tarlasında 1.247 rüzgar türbini bulunurken bu tarların toplam kurulu güçleri ise 3.294 MW.