Antalya Belediyesi filosuna 10 elektrikli araç kattı

Araçlardan biri Belediye Başkanı Menderes Türel’in makam aracı olacak

7 Aralık 2015

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 10 elektrikli araç satın aldığı açıklandı.

Belediye tarafından yapılan açıklamada Belediye Başkanı Menderes Türel’in bu araçlardan birini makam aracı olarak kullanacağı bilgisi verildi.

Açıklamada Başkan Menderes Türel’in şu açıklaması da yer aldı;

“Bugün Antalya’da elektrikli otomobil çağı başlıyor ve bu yeni çağa öncülük etmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Artık, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, makam aracım, 66 bin liraya mal olan, yerli yapım, 10 kilometrede 1 lira harcayan, bakım masrafları da düşük elektrikli otomobil. Şehir içinde bu aracı kullanacağım. Şimdilik şehir merkezi dışında ilçelere giderken diğer aracımızı kullanmaya devam edeceğiz. Çünkü henüz şarj meselesi sebebiyle şehir içi kullanımı daha avantajlı.

Çevre kirliliği, karbon salımı sıfır, gürültüsüz otomobiller ile hem Antalya’da hem Türkiye’de yeni bir dönem başladı. İlk etapta 10 elektrikli otomobili hizmete sokuyoruz. Bu araçların şarz edilmesi için de 35 şarj istasyonu da kuracağız sonra bu sayı artacak.

Yerlilik oranı yüksek taşıt, ürün kullanmak hem enerjide dışa bağımlılığımız açısından hem de cari açığın düşmesi bakımından önemlidir. Antalya Büyükşehir Belediyesi bugün sözde değil, özde çevreci olmanın güzel bir örneğini verirken, aynı zamanda hem belediye bütçesinde tasarrufu sağlamış oluyor, hem de ülke ekonomisine katkı yapıyor.”