Akfen Demirciler HES’i devreye aldı

Akfen tarafından inşa edilen Demirciler HES'in tüm ünitelerinin enerji üretimine başladığı açıklandı. Akfen tarafından inşa edilen Demirciler HES'in tüm ünitelerinin enerji üretimine başladığı açıklandı. Akfen Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada projenin, holding bünyesindeki Akfen Hidroelektrik Santrali Yatırımları A.Ş.'nin bağlı şirketi olan PAK Enerji Üretimi Sanayi Tic. A.Ş. tarafından hayata geçirildiği belirtildi. Denizli’nin Kale… View Article

2 Eylül 2012

Akfen tarafından inşa edilen Demirciler HES'in tüm ünitelerinin enerji üretimine başladığı açıklandı.

Akfen tarafından inşa edilen Demirciler HES'in tüm ünitelerinin enerji üretimine başladığı açıklandı.

Akfen Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada projenin, holding bünyesindeki Akfen Hidroelektrik Santrali Yatırımları A.Ş.'nin bağlı şirketi olan PAK Enerji Üretimi Sanayi Tic. A.Ş. tarafından hayata geçirildiği belirtildi.

Denizli’nin Kale ilçesinde inşa edilen Demirciler HES'in 5,317 MW’lık kısmının da 27 Ağustos gece yarısı itibari ile ticari enerji üretimine başlaması ile santral 8.4 MW'lık kurulu güce ve yıllık 30 GWh elektrik üretim kapasitesine ulaştı.

Açıklamada ayrıca Demirciler HES'in tam kapasite ile üretime başlaması ile Akfen Holding'in bağlı ortaklıkları ile hayata geçirdiği 10 adet hidroelektrik santralinde 133.4 MW kurulu güce ve yıllık 584.6 GWh elektrik üretim kapasitesine ulaştığı ifade edildi.