Zorlu Umman projesi ile ilgili açıklama yayınladı

Şirket projeye kesin teklif verilmesinin henüz belirsiz olduğunu bildirdi

6 Haziran 2018

Şirket projeye kesin teklif verilmesinin henüz belirsiz olduğunu bildirdi

Zorlu Enerji Umman Elektrik ve Su Tedarik Kurumu tarafından açılan 500 MW’lık güneş elektriği santrali ihalesi hakkında bir açıklama yayınladı.

Açıklamada şirketin katıldığı ihale hakkında ön yeterlilik süreci sonrası teklif verip vermeyeceği konusunda belirsizlik olduğu için şimdiye kadar proje hakkında açıklama yapılmadığı fakat konunun basında yer alması nedeni ile açıklama yapılma ihtiyacı görüldüğü bildirildi.

Şirketin açıklamasına göre Zorlu Enerji’nin lider olduğu konsorsiyum Umman’da gerçekleşecek projede ön yeterlilik aşamasını geçen 12 grup arasında yer aldı.

Umman’da gerçekleşecek ihale ise 500 MW kurulu güce sahip olacak güneş enerji santraline yönelik proje geliştirilmesi, finansman sağlanması, santralin tasarımı, inşaatı, işletmesi ve bakımı ile mülkiyet hakkına sahip olunmasını kapsıyor.

Umman Elektrik ve Su Tedarik Kurumu tarafından 29 Nisan 2018 tarihinde yapılan bir açıklama ile Zorlu Enerji ile Abengoa konsorsiyumunun ön yeterlilik aşamasını geçen katılımcılar arasında olduğu bildirilmişti