Zorlu Enerji’nin şarj istasyonu ağı 81 ile ulaştı

Şirket 81 ilde 420’den fazla noktada şarj hizmeti verebiliyor

10 Aralık 2020

Zorlu Enerji’nin elektrikli araç şarj istasyonları alanında faaliyet gösteren şirketi Zorlu Energy Solutions (ZES) şarj istasyonu ağını Türkiye’deki 81 ilin tamamına yaydığını açıkladı.

Şirketin açıklamasına göre Aralık ayı itibari ile 420’den fazla noktada 710’dan fazla araca aynı anda hizmet verebileceği bildirildi.

Açıklamada değerlendirmesi yer alan Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak’ın şu değerlendirmeyi paylaştığı ifade edildi;

“Enerji sektörü, elektrifikasyon, dijitalizasyon ve otomasyon kulvarında hızla ilerlerken iklim krizi ile mücadele adımı olarak dekarbonizasyon odaklı iş yapış biçimlerini de hızla benimseyerek hayata geçiriyor. Elektrikli araçlar özellikle şehirlerdeki karbon salımını azaltmak için bu alandaki en büyük adımlardan biri olacak. Bu alanda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyor ve Zorlu Enerji olarak hedeflerimiz doğrultusunda hayata geçirdiğimiz ZES markamızla elektrikli otomobillerin ülkemizdeki devinimini hızlandırmayı ve karbon salımının azaltılmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda yaptığımız çalışmalar sonucunda, bugün 81 ilin tamamını elektrikli otomobil şarj istasyonu ile donatmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Yerli elektrikli otomobilin tanıtımıyla birlikte elektrikli araçlara ilgi artarken biz de şarj istasyonu konusundaki gerekli yatırımları yaparak ülkemizin dört bir yanındaki elektrikli otomobil sahiplerine kesintisiz sürüş keyfi sağlıyoruz. Altyapı çalışmalarımızı büyük oranda tamamladık, artık elektrikli otomobilleri ülkemizde daha yoğun bir şekilde görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.’’