Yerli aksam desteğinde değişiklik taslağı görüşe açıldı

Düzenleme 13 Nisan 2020 tarihine kadar kamuoyu görüşüne açık olacak

30 Mart 2020

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından Elektrik Enerjisi Üreten Tesislerde Kullanılan Yerli Aksamın Desteklenmesi Hakkında Yönetmelikte değişiklik öngören düzenleme kamuoyu görüşüne açıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji İşleri Genel Müdürlüğü (EİGM) tarafından yayınlanan çalışma [1] 13 Nisan 2020 günü mesai bitimine kadar görüşe açık olacak.

EİGM tarafından yayınlanan açıklama şu şekilde;

24 Haziran 2016 tarih ve 29752 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından Elektrik Enerjisi Üreten Tesislerde Kullanılan Yerli Aksamın Desteklenmesi Hakkında Yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair “Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından Elektrik Enerjisi Üreten Tesislerde Kullanılan Yerli Aksamın Desteklenmesi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik Taslağı” hazırlanmış olup, Ek-1’de yer almaktadır.

Bu kapsamda, yönetmelik taslağı üzerindeki görüş, değerlendirme ve önerilerinizi Ek-2’de verilen Görüş Bildirim Formuna işleyerek 13/04/2020 günü mesai saati bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze yazıyla ve yerliaksam@enerji.gov.tr e-posta adresine word dosyası olarak gönderilmesi gerektiği kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 


[1] Yerli Aksamın Desteklenmesi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik Taslağı

 

Yaklaşan Etkinlikler

Tümünü gör