Yeni Bir Durak; Yeşilist

Günlük hayatın koşuşturmacasında çevreyle dost seçimler yapmak isteyenler için yeni bir adres var

3 Kasım 2010

Gezegenimizin bozulan iklim dengesi, kirlenen çevre ve gittikçe daha çok kişi tarafından doğal bir yaşama duyulan özlem bu alanlara yönelik sürekli artan bir ilgiyi ve dolayısı ile bu alanlara yönelik çalışma yapan yayın kuruluşlarına ihtiyacı da beraberinde getirmekte.

Bu alana yönelik eksikliği kapatma amacı ile yola çıkmış yeni bir internet sitesi daha var; Yeşilist

Yeşilist’in tanıtımını aşağıda sizlerle paylaşırken, özgün ve yaratıcı bu yeni çalışmaya yayın hayatında başarılar diliyoruz.

***

Yeşilist Türkiye’nin ilk kapsamlı yeşil rehberidir. Günlük hayatın koşuşturmacasında çevreyle dost seçimler yapmak isteyenlerin uğradığı sanal bir duraktır. Yeşilist’te yeşil işletmeleri bulabilir, yorumlar yapabilir, etkinlikleri öğrenebilir ve hayatın içinden yeşil haberleri takip edebilirsiniz.

Çıkış noktamız; çevreye duyarlı ve sağlıklı yaşamı seçenler olarak, yeşil olmanın sanıldığından kolay olduğunu ve akıllı seçimlere hiç de uzak olmadığınızı göstermek. Amacımız, ortak deneyimler yaşadıklarımızla bir araya gelmenin yanında yeşil olmak isteyip nereye gideceklerini kestiremeyenlere de elimizden geldiğince rehber olmak. Ayrıca Yeşilist Blog’da şehir hayatının karmaşasında doğayla dost seçimler yapmak isteyenler için hayatın her kesiminden fikirler, yorumlar bulunmaktadır.

Son sözün tüketiciden gelmesi gerektiğine olan inancımızla Yeşilist’te sizin de sesiniz olsun istedik. Günlük hayatın koşuşturmacasında burada soluklanacağınızı umuyoruz.

www.yesilist.com