WWF Türkiye’de yönetim değişikliği olduğu

Genel Müdürlük görevine Aslı Pasinli atandı

8 Mart 2017

WWF Türkiye yönetiminde değişiklikler olduğu bildirildi.

WWF Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre Uğur Bayar’ın başkanlığını sürdürdüğü vakfın yeni yönetim kurulu Nafiz Karadere, Nişvan Kabakçı, Attila Köksal, Nilüfer Oral, Ayşegül Yürekli Şengör ve Nergis Yazgan’dan oluşuyor.

Tolga Baştak tarafından 2009 yılından beri üstlenilen WWF Türkiye Genel Müdürlüğü görevine ise Aslı Pasinli atandı.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Aslı Pasinli, ABD’de Illinois Springfield Üniversitesi’nde de işletme yönetimi alanında yüksek lisans (MBA) eğitimini tamamladı.

Profesyonel çalışma hayatına Coca Cola’da başlayan Pasinli bu şirketteki görevlerini 6 yıl boyunca Türkiye, Amerika ve Avusturya’da sürdürdü.

Pasinli 2006 yılından beri de restoran işletmeciliği alanında çalışmalarını sürdürüyordu.

WWF Türkiye açıklamasında Pasinli’nin yeni görevi ile ilgili değerlendirmeleri de paylaşıldı.

Pasinli değerlendirmesinde WWF Türkiye’nin konularının uzmanı, çok iyi eğitim almış 27 kişilik profesyonel kadroya, gönüllü ve danışmanlarıyla 100 kişiye varan bir ekibi olduğu bilgisini verirken WWF-Türkiye’nin yeni bir doğa koruma stratejisiyle Türkiye için önemi ve etkisi yüksek projelere odaklanacağı söyledi.

Aslı Pasinli yeni dönemde, insanlığın ekolojik ayak izini küçültmeyi amaçlayan kompost üretimi, naylon torba kullanımının azaltılması gibi çeşitli çalışmalara yer vereceklerini ayrıca belediyelerin ve özel sektörün iş yapış tarzını daha çevre dostu yapma sürecinde bu kurumlarla işbirliklerini artırmayı hedeflediklerini söyledi.

WWF-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Bayar Aslı Pasinli’nin kurumsal ve girişimcilik tecrübesinin, uzman WWF-Türkiye ekibinin tecrübesi ile birleşmesinin, Türkiye’nin çevre sorunlarının çözümüne, yenilikçi bir bakış açısıyla ivme kazandıracağını belirtti. Bayar, WWF-Türkiye Yönetim Kurulu’nun da yeni dönemde bu değişimin en büyük destekçisi olacağını sözlerine ekledi.

100 ülkede faaliyette bulunan, dünyanın en büyük doğa koruma kuruluşlarından WWF’nin Türkiye’deki çalışmalarının geçmişi 41 yıl öncesine dayanıyor.