WIN Eurasia Fuarı ertelendi

Fuar için belirlenen yeni tarih 18 – 21 Haziran 2020

7 Mart 2020

12-15 Mart 2020 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan imalat sanayi fuarı WIN EURASIA’nın düzenleceği tarih değiştirildi. Etkinliğin yeni tarihi olarak 18 – 21 Haziran 2020 belirlendi.

Fuarın organizatörü Hannover Fairs Turkey Fuarcılık’tan konu ile ilgili yapılan açıklamada kararın gerekçesi olarak Türkiye’de henüz Covid-19 vakasına rastlanmamış olmasına rağmen İran, Çin ve İtalya ile olan karşılıklı uçuş seferlerinin iptal olması ve destekleyen dernekler başta olmak üzere, fuar katılımcısı ve ziyaretçi firmalardan gelen bu yöndeki talepler gösterildi.

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık’tan konu ile ilgili yapılan açıklamada kararda Türkiye’nin, İran, İtalya Çin ve bölge ülkeler ile olan karşılıklı uçuş seferlerinin iptal olmasının söz konusu kararın verilmesinde belirleyici olduğunun altı çizilirken şunlar kaydedildi;

“Katılımcılarımızın, ziyaretçilerimizin, tüm iş ortaklarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı her zaman önceliğimizdir. Türkiye’de zamanında alınan tüm sağlık önlemlerine karşın, çoğunluğun talep ve beklentileri doğrultusunda WIN EURASIA 2020’nin yeni tarihi 18-21 Haziran olarak belirlenmiştir.

Corona virüsünün yılın ilk yarısında tetiklediği küresel ekonomik zorluklar göz önüne alındığında, yeni fuar tarihimizin yılın ilk yarısı tamamlanmadan önce önemli bir ticari hacim yaratacağına, önemli fırsatlar getireceğine, katılımcı ve ziyaretçilerimize iş bağlantıları kurma noktasında yeni imkânlar tanıyacağına inanıyoruz.”