Wilo Türkiye perakende pazarına giriyor

Şirket Türkiye’deki 25. yılında hizmet alanını genişletecek

11 Ekim 2017

Pompa sistemleri alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden olan, Türkiye’de ise açık ara sektör lideri konumunda olan Wilo, Türkiye pazarına yönelik yeni ürün serisini tanıttı.

7 Ekim 2017 tarihinde Wilo’nun Tuzla’daki merkezinde, Kadir Çöpdemir’in sunuculuğunda gerçekleştirilen lansmanda konuşan Wilo Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın, Türkiye’deki 25. yıllarında perakende pazarına adım attıklarını söyledi.

Yalçın konuşmasında şunları kaydetti;

“Wilo olarak dünyada 145 yılımızı, Türkiye’de ise 25. yılımızı kutluyoruz. Teknoloji ve enerji verimliliğinde fark yaratarak büyük projelerin çoğunda yer aldığımız bu dönemde, yeni ürün gamımız Initial Line serisiyle birlikte hizmet alanımızı daha da genişletiyoruz. Bu segmentte müşterilerimizin ihtiyacını daha da doğru analiz ederek onlara kaliteli ürünleri ulaşılabilir fiyatlarla sunmayı hedefliyoruz.”

Wilo’nun “Initial Line” serisindeki yeni ürünler, su temini ile atıksu pompa ve sistemlerinden oluşuyor. Başlangıç olarak 13 ürün ve 35 farklı model ile pazara giriş yapan Wilo, ilerleyen zamanlarda bu ürün gamına yeni ürün ve modeller ilave etmeyi planlıyor. Wilo, Initial Line serisi ile müşterilerine sunduğu; döküm ve paslanmaz çelik jet pompalar, çok kademeli pompalar, periferik pompalar, yatay tanklı hidroforlar, akış kontrollü hidroforlar, yatay ve dikey milli 1 ve 2 pompalı hidroforlar, drenaj ve atık su dalgıç pompalarla bu alanda da fark yaratarak büyümeyi hedefliyor.