Vestas’tan Herkes İçin Rüzgar Enerjisi Eğitimi

Lider türbin üreticisi Vestas çalışanları için geliştirdiği e-öğrenme sistemini ücretsiz olarak tüm dünya ile paylaşıyor.

26 Kasım 2009

Vestas’tan yapılan açıklamada firmanın bugüne kadar firma içi eğitimlerde kullandığı ve 2009 yılında iki ayrı ödül almış e-öğrenme sistemi yakın zamanda tüm dünyadaki rüzgar enerjisi  ilgilerinin kullanımına ücretsiz olarak sunulacak.

Firma’dan yapılan açıklamada iklim değişikliği ve küresel enerji sorunlarının hiçbir dönemde olmadığı kadar tartışıldığı günümüzde dünyanın lider rüzgar türbini üreticisi Vestas’ın rüzgar enerjisi konusuna ilgi duyan öğrenciler, öğretmenler ve her kesimden kişiler için bu konuda basit ve kolay bir şekilde bilgi sahibi olmalarına katkı yapmayı hedeflediği belirtiliyor.

2007 yılından beri firma içi eğitimlerde giriş amaçlı olduğu kadar teknik amaçlı eğitimlerde de kullanılan e-öğrenme sistemleri Vestas’a üniversiteler ve eğitim kurumlarından gelen yoğun tekliflerin sonucunda Vestas’ın bu amaçla oluşturduğu internet sitesinden İngilizce olarak ücretsiz yayınlanacak. İlk eğitimlerin yayınlanması için birkaç aylık bir zamana ihtiyaç duyulduğu belirtilen açıklamada, yüklenecek çalışmaların örneklerinin ise www.vestaselearning.com  adresinden incelenebileceği ifade edildi. İlgili sayfada bir rüzgar enerjisi santralinin içinde interaktif bir tur yapabilirken aynı zamanda rüzgar enerjisinin tarihi veya aerodinamiğin temelleri hakkında giriş bilgileri gibi ilginç sunumlara ulaşabilirsiniz.

Firma yetkilileri yaptıkları açıklamada bir çok kişinin rüzgar enerjisi hakkında soruları olduğu ve dünyanın lider türbin üreticisi olarak rüzgar enerjisinin küresel gündem’in ön sıralarına gelmesini istediklerini belirttiler. Geniş kitlelerin bu alandaki bilgilere ulaşmasını kolaylaştıracak, ödüllü e-öğrenme programlarının bu amaca mükemmel şekilde hizmet edebileceğine inandıklarını ifade ettiler.