TWRE ve Smart Akademi işbirliği ile güneş enerjisi eğitimleri gerçekleştirilecek

Çevrim içi gerçekleştirilecek eğitimler üç programdan oluşacak

20 Haziran 2020

Enerji sektörünün ilk ve tek kadın insiyatifi olan TWRE (Yenilenebilir Enerji ve Enerji Sektörü Türk Kadınları – Turkish Women in Renewables and Energy) ile Smart Energy eğitim platformu Smart Akademi iş birliği ile Kuzey yarımkürenin en uzun gününün yaşanacağı 21 Haziran haftasonunda ücretsiz bir eğitim programı düzenlenecek.

Hammadde, Hücre Üretimi, Panel Üretimi, Verimlilik, Ar-Ge ve Ür-Ge başlıklı ilk eğitim 20 Haziran 2020 Cumartesi günü 11.00 ile 13.00 saatleri arasında Smart Solar Ar-Ge ve İnovasyon Müdürü Papatya Sözbir tarafından verilecek.

On-Grid Sistem Ekipmanları, Teknik Özellikleri, Uygulama Alanları başlıklı ikinci eğitim 21 Haziran 2020 Pazar günü 13.00-14.00 saatleri arasında düzenlenecek. Bu programın eğitmeni de Smart Energy İş Geliştirme Yöneticisi Burak Malçok olacak.

Bu programın devamında 14.00-15.00 saatleri arasında da Smart Energy Değer ve İş Geliştirme Mühendisi Melihat Madran tarafından program üzerinde örnek modelleme ile On-Grid GES Projesi Tasarımı eğitimi gerçekleştirilecek.

Derslerin devamında yapılacak testli mini sınava katılıp %70 başarı gösteren katılımcılara da başarı belgesi verilecek.

 

Eğitimlerin kayıt bağlantıları şu şekilde;

Hammadde, Hücre Üretimi, Panel Üretimi, Verimlilik, Ar-Ge ve Ür-Ge

On-Grid Sistem Ekipmanları, Teknik Özellikleri, Uygulama Alanları & On-Grid GES Projesi Tasarımı