Türkiye’nin Sürdürülebilir ve Yeşil Projeleri Aranıyor

Rio+20 konferansında Türkiye’yi temsil edecek çalışmaların başvuruları için son günler yaklaşıyor

4 Şubat 2012

20-22 Haziran 2012 tarihleri arasında Brezilya’nın başkenti Rio de Janerio kentinde düzenlenecek olan Rio+20 Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı’nda sunulacak ulusal rapor içinde yer alarak Türkiye’yi temsil edecek en iyi 20 uygulamanın seçiminde başvuru süresinin dolmasının yaklaştığı açıklandı.

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) tarafından yapılan açıklamada kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör kuruluşları, sivil toplum örgütleri, yerel yönetimler ve yüksek öğretim kuruluşları sürdürülebilir kalkınma ve yeşil ekonomi alanlarında yürüttükleri çalışmaları ile ilgili başvuruyu 17 Şubat 2012 günü saat 17:00’ye kadar SKD’ye iletebilecek.

SKD tarafından Mart ayında yapılacak değerlendirmelerin ışığında belirlenecek 20 en iyi uygulama Türkiye’nin konferansta sunacağı ulusal raporu içerisinde yer alacak.

Açıklamada  ‘Türkiye’nin 2012 BM Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı’na Hazırlıklarının Desteklenmesi Projesi’ başlıklı çalışmanın Kalkınma Bakanlığı sorumluluğunda, BM Kalkınma Programı kolaylaştırıcılığı ile yürütüldüğü belirtildi.

Proje ve başvuru süreci ile ilgili ayrıntılı bilgilere www.sürdürülebilirkalkınma.gov.tr adresinden ulaşılabiliyor.