TÜREK ikinci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor

TÜREK 2013 6-7 Kasım 2013 tarihlerinde düzenlenecek

14 Ekim 2013

Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB), 6-7 Kasım 2013 tarihlerinde düzenlenecek olan Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi (TÜREK 2013) ile ilgili bir açıklama yayınlandı.
TÜREB tarafından yapılan açıklamada iki gün sürecek kongreye yerli ve yabancı konuşmacıların yanısıra üniversite ve sektörden de yoğun katılım beklendiği bildirildi.

Açıklamaya göre etkinliğin konuşmacıları arasında Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız başta olmak üzere, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya, Enerji Komisyonu Başkanı Mahmut Mücahit Fındıklı, Enerji Bakan Yardımcısı Hasan Murat Mercan, Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır, Enerji İşleri Müdürü Zafer Demircan, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Yusuf Yazar, EPDK Başkanı Hasan Köktaş, Elektrik Dairesi Başkanı Ahmet Ocak, Avrupa Rüzgar Enerjisi Başkanı Dr. Andrew Garrad, EWEA CEO’su Thomas Becker, IRENA Başkanı Adnan Amin gibi isimler yer alıyor.

TÜREB’in açıklamasında etkinliğin 2015 yılında İstanbul’da yapılacak Avrasya kongresi için önem taşıdığına dikkat çeken TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseven şunları kaydetti;

“Amatör ruhla düzenlediğimiz ilk kongremizde epeyce tecrübelerimiz oldu. TÜREK 2013’ü bu tecrübelerin ışığı altında 6-7 Kasım’da WOW Convention Center’da 2. kez düzenliyoruz. Bu sene Ticari ateşelikler ve büyükelçilikler aracılığı ile yurtdışı katılımın daha çok olmasını bekliyoruz. Yeni sektör oyuncuları ile tanışmak, araştırmalar ve uygulamalar ile ilgili en güncel bilgileri edinmek, kamuoyunu çevreci enerji kaynağı hakkında bilgilendirmek ve istihdama yönelik konuları paylaşmak üzere tüm ilgilenenleri Kasım 2013’te kongremize bekliyoruz.”