TÜÇEV kısa film yarışması düzenliyor

Çevre temalı yarışma yalnızca üniversite öğrencilerinin katılımına açık

2 Mart 2017

Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TÜÇEV) çevre temalı bir kısa film yarışması düzenlendiğini duyurdu.

Vakıf tarafından yapılan açıklamaya göre yalnızca üniversite öğrencilerinin katılımına açık olan “Yeşil Bakış Kısa Film Yarışması”  ile çevre bilinci aşılanmış üniversite gençliğinin yetişmesine katkı sağlamak, üniversite öğrencilerinin sinema sektörüne katılımını arttırmak ve dünyayı tehdit eden tüm çevre sorunlarına dikkat çekmek amaçlanıyor.

Katılım için son başvuru tarihinin 17 Mart 2017 olduğu yarışma için hazırlanacak jenerik dahil 10 dakikayı geçmeyecek eserlerin ise  en geç 10 Nisan 2017 tarihine kadar iletilmesi gerekiyor. Yarışmanın kazananları ise 21 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek törende açıklanacak.

Yarışmaya yapılan başvurular ise Ediz Hun, Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Hasan Kaçan ve Kadir Çöpdemir’in üyesi olduğu jüri tarafından değerlendirilecek.

TÜÇEV yarışmanın birincisini 40.000 TL, ikincisini 30.000 TL üçüncüsünü ise 20.000 TL ile ödüllendirecek. Ayrıca mansiyon ödülü almaya hak kazanan 8 yarışmacı da 7.500 TL’lik ödülün sahibi olacak.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi için yesilbakiskisafilm.com adresi üzerinden ayrıntılı bilgi alınabilir.