Togg T10X için sipariş başvuruları başladı

Bu yılki siparişler için çekiliş yapılmayacak

21 Ocak 2024

Togg yeni geliştirdiği T10X modeli için 20 Ocak 2024 tarihi itibariyle siparişleri almaya başladı.

Togg tarafından yapılan açıklamaya göre bu model için önceki modelin aksine çekiliş yapılmayacak.

Togg’un mobil uygulaması Trumore üzerinden alınacak siparişlerin teslimatı, sipariş sırası ile konfigürasyon özelliklerine bağlı olarak yapılacak üretim planlamasına göre gerçekleşecek.

Bununla birlikte 2023 yılında yapılan çekilişte yedek listede yer alan kullanıcılar için 6-10 Ocak tarihleri arasında konfigürasyon güncelleme imkanı tanındı. 2023 yılı nisan ayında yapılan çekilişe katılan ancak sipariş hakkı kazanamayan kullanıcılara da 15-19 Ocak tarihleri arasında sipariş önceliği tanındı.

Bununla birlikte Togg 2024 yılında kurumsal kullanıcılardan da sipariş toplayacak.

2024 yılında çekiliş yok, yeni üretim yılı değişiklikleri var

Togg tarafından 2024 yılında üretilecek T10X modelli elektrikli otomobiller V1 ve V2 olmak üzere iki ayrı donanım tipine sahip olacak.

Standart 18 inç jantlara sahip olan V1 donanım tipi, kablosuz şarj, anahtarsız giriş, akıllı telefonla akıllı erişim alt yapısı, karartmalı arka camlar ve otomatik kararan iç dikiz aynası özelliklerine sahip “teknoloji ve konfor” paketiyle sunuluyor. Kullanıcılar isterlerse arkadan itişli V1 donanım tipi uzun menzil seçeneğiyle de satın alınabilecek.

Standart 19 inç jantlara sahip olan V2 donanım tipinde ise V1’de sunulan özelliklere ek olarak; elektrikli, ısıtmalı ve hafızalı ön koltuklar, elektrikli bagaj kapağı, çevre görüş park kamerası, otomatik park asistanı, suni deri koltuklar ile ön cam ve ısıtmalı arka koltuk özelliklerini içeren “kış paketi” ve acil durumlarda kendiliğinden devreye giren çocuk tespit sistemi standart olarak sunuluyor.