TKB Jeotermal Projelerini Destekleyecek

Türkiye Kalkınma Bankası Genel Müdürü Abdullah Çelik, Salihli’de jeotermal kaynaklara yönelik projelere destek vereceklerini bildirdi.

29 Temmuz 2009

Türkiye Kalkınma Bankası, Manisa’nın Salihli ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası Sardes Toplantı Salonunda, turizm ve enerji sektörü temsilcilerine yönelik yeni kaynaklar hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Türkiye Kalkınma Bankası Genel Müdürü Abdullah Çelik, burada yaptığı konuşmada, imalat sanayi, eğitim, turizm, sağlık ve yenilenebilir enerji sektörlerindeki firmaların finansmanına gerek kendi kaynakları, gerekse yurt dışından sağlamış olduğu kredilerle proje finansmanı yoluyla destek olmayı sürdürdüğünü belirtti.

Yaşanan ekonomik kriz ortamında Türkiye Kalkınma Bankası olarak kredi sorunu yaşamadıklarını ve kendileriyle çalışan hiçbir firmayı mağdur etmediklerini kaydeden Çelik, ”Birçok kuruluş ve banka için yaşanan kriz öğretici oldu. Biz bu konuda Türkiye’de rakipsiz olduğumuzu iddia ediyoruz. Gelecek iki yıllık süreçte de bölgemizde rahat bir çalışma ortamı sergileyeceğiz. Turizm açısından önem arz eden Salihli bölgesinde jeotermal kaynaklar ile gerçekleştirilecek projelere her türlü desteği vereceğiz” dedi.

Kredi Pazarlama Müdürü Hasan Üsküplü ise bankanın, sanayi, turizm, enerji, eğitim ve sağlık sektörlerinde proje değerlendirme tekniği ile yatırımcılara kredi desteği sağladığını bildirdi. (A.A.)