TG Expo ICCI’yı satın aldı

Şirket ICCI – Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı’nın bütün haklarını devraldı

17 Ekim 2020

TG Expo Uluslararası Fuarcılık A.Ş. ICCI – Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı’nın bütün haklarını ve ana organizatörü Sektörel Fuarcılık A.Ş.’nin tüm hisselerini satın aldığını duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre satın alma anlaşması TG Expo ile Sektörel Fuarcılık A.Ş’nin iki ortağı olan Hannover Fairs Turkey Fuarcılık ve PennWell International arasında 1 Ekim 2020 tarihinde imzalandı.

1992’de Teknik Yayıncılık A.Ş. bünyesi altında fuarcılık faaliyeti gösterirken, 2000’de Fuar Düzenleme ile ilgili yasa ve yönetmelikler gereği ayrı bir iştirak olarak kurulan Sektörel Fuarcılık A.Ş, 2014’de Deutsche Messe AG Türkiye iştiraki Hannover Fairs Turkey Fuarcılık tarafından satın alınmıştı.

2017 yılında PennWell International’ın, Sektörel Fuarcılık’ın hisselerinin yüzde 50’sini Hannover Fairs Turkey Fuarcılık’tan satın almasıyla birlikte, ICCI 2017 iki önemli uluslararası fuar şirketinin ortak bir organizasyonu olarak kapılarını açmıştı.

Türkiye’nin enerji alanındaki ilk uluslararası etkinliği olan ve 26 yıldır Türkiye, Avrupa, Asya, MENA gibi yakın coğrafyanın uluslararası en büyük enerji etkinliklerinden biri olma konumunu sürdüren ICCI – Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar ve Konferansı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EPDK tarafından 26 yıldır aralıksız destekleniyor ve her yıl toplam ciroları 25 milyar dolara ulaşan şirketleri tek bir çatı altında birleştiriyor.

ICCI 2021 yılında yine TG Expo organizasyonu olan Solar İstanbul ile birlikte 22-25 Eylül tarihlerinde düzenlenecek.