TEMA Vakfı’na yeni genel müdür atandı

Vakfın Genel Müdürlük görevine Oben Akyol getirildi

22 Ekim 2017

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı’nın  (TEMA) genel müdürlük görevine Oben Akyol’un getirildiği bildirildi.

TEMA vakfı tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç’ın şu değerlendirmesine yer verildi.

”Kendisi ile Fıstığımız Bol Olsun gibi önemli bir projemizde uzun süre birlikte çalışmıştık. Vakfımızı tanıyan değerli bir ismin ekibimize katılarak çalışmalarımıza profesyonel katkı sağlayacak olmasından memnuniyet duyuyoruz. Bu görevlendirmenin gelecek dönemde TEMA Vakfı’nın gelişimine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. ”

Oben Akyol ise şu değerlendirmeyi paylaştı;

”25 yıldır bu topraklarda umut yeşerten TEMA Vakfı’nın yeni genel müdürü olarak göreve başlamaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Ülke genelinde 650 bini aşkın gönüllüsü bulunan TEMA Vakfı’nda, tüm bilgi birikimimi ve deneyimimi başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkların korunması için kullanacağım.”

Oben Akyol kimdir?

1966 doğumlu Oben Akyol, İzmir Tevfik Fikret Lisesi’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun oldu. Fransa’da bulunan Akdeniz Agronomi Ensititüsünde (Institut Agronomique Mediteranéen) Gıda Ekonomisi üzerine yüksek lisans yaptı. 1994 yılında aynı Enstitüde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Akyol, 1996’da Nestlé Türkiye’de Ürün Müdürü olarak çalışmaya başladı ve ilerleyen yıllarda Nestlé Türkiye’de farklı görevler üstlendi. Son olarak Nestlé Türkiye Çikolata Grubu Genel Müdürü olarak çalıştı. Evli ve bir çocuk babası olan Oben Akyol, Fransızca ve İngilizce biliyor