Suyun enerjisi ödülleri sahiplerini buldu

Wilo Türkiye tarafından gerçekleştirilen fotoğraf yarışması suyun hayat içindeki önemine dikkat çekmeyi hedefliyordu

28 Aralık 2015

Wilo Türkiye tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen fotoğraf yarışması sonuçlandı ve ödül töreni 12 Aralık 2015 Cumartesi günü Wilo Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın’ın katılımı ile İFSAK Sergi Salonu’nda gerçekleşti.

Bu yılki teması ‘’Su Dünyanın Her Karesinde – Suyun Enerjisi’’ olan ve 962 fotoğraf sanatçısının 3.048 eseri ile katılım sağladığı yarışmada birinciliği Kemal Özkılıç, ikinciliği Cihan Barış Budak üçüncülüğü ise Levent Bayraktar aldı.

Yarışmanın birincilik ödülü 3.000 TL, ikincilik ödülü 2.000 TL ve üçüncülük ödülü 1.000 TL idi. Yarışmada dereceye giren eserler ile birlikte mansiyon ve sergileme ödülleri kazanan tüm eserler Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu yayını olan ‘’Almanak’’ kitabında da yayınlamaya hak kazandı.

Yarışmanın jürisi fotoğraf sanatçısı İbrahim Zaman, fotoğraf sanatçısı Nevzat Çakır, İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı Tanju Akelman ve Wilo Türkiye Pazarlama Müdürü Melis Öner’den oluşuyordu.

Törende yaptığı konuşmada suyun her gün kullandığımız fakat önemi üzerinde çok durmadığımız ama vazgeçilmez bir değer olduğunu belirten Wilo Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın, bu yarışmaya karar verme nedenlerini ise  suyun hayatın içindeki önemine dikkat çekmek ve bu önemli farkındalığı genç yaşta yaratmak istemeleri olduğunu belirtti.

Yarışmanın dört yıldır ulusal düzeyde gerçekleştiğini de hatırlatan Yalçın, gelecek yıl ise bu yarışmayı ilk defa uluslarası düzeye yükseltecekleri ve beşinci yarışmanın dünyanın farklı ülkelerindeki fotoğraf sanatçılarının katılımı ile gerçekleştirileceği bilgisini verdi.

Yarışmada birinci olan Kemal Özkılıç eserini Nikon D700/300’lük ekipman ile Osmancık’daki bir çeltik tarlasında sabah 4:30’da çektiğini söyledi.

Yarışmada ilk üçe giren eserler;

Mansiyon ödülü kazanan eserler;

Sergileme ödülü kazanan eserler;