Solarworld panel ihracatını sürdürüyor

Şirket bu hafta 5 ülkeye panel tedarik edecek

11 Nisan 2018

Şirket bu hafta 5 ülkeye panel tedarik edecek

Alman fotovoltaik modül üreticisi Solarworld’ün bu hafta Avrupa, Asya ve Orta Doğu pazarlarına panel ihracatı gerçekleştireceği bildirildi.

Açıklama şirket ortakları tarafından 28 Mart 2018 tarihinde yapılan iflas başvurusunun ardından şirkete geçici iflas yöneticisi olarak atanan Christoph Niering tarafından yapıldı.

Niering açıklamasında Solarworld’ün bu hafta Almanya, Fransa, Kuveyt, Japonya ve Sri Lanka’daki müşterilerine panel sevkiyatı gerçekleştireceği bilgisini verdi.

Karşılanan en büyük sipariş Kuveyt’e olurken, bu ülkedeki yatırımcı tarafından sipariş edilen 14 bin civarındaki panelin ilk 6 bini de halihazırda sevk edilmiş durumda.

Christoph Niering açıklamasında bu gelişmelerin fabrikaları üretimi tekrar başlatmanın ne kadar önemli olduğunun ve Solarworld’ün her iki fabrikasının da ne kadar etkili çalıştığını gösterdiğini söyledi.

Solarworld’ün birçok müşterisinin şirkete sadık kaldığını görmekten memnun olduklarını da sözlerine ekleyen Niering ayrıca Solarworld’ün hisselerinin devralınması konusunda yatırımcılar ile süren görüşmelerdeki mevcut geri bildirimlerin ise ümit verici olduğunu kaydetti.