Smart Energy ve Emlak Katılım iş birliği anlaşması imzaladı

İş birliği ile çatı GES projelerine esnek ödeme planına sahip %100 leasing finansmanı sağlanacak

21 Nisan 2021

Emlak Katılım ile Smart Energy çatı üstü güneş enerjisi santrali projelerinin hayata geçmesini kolaylaştırmak için iş birliği geliştirdiklerini açıkladı.

Şirketlerin ortak açıklamasında göre Emlak Katılım, Smart Energy’nin anahtar teslim kurulumunu üstlendiği çatı GES projelerine, yüzde 100 leasing finansmanı ve esnek ödeme planları sağlayacak.

Açıklamada Emlak Katılım Genel Müdürü Nevzat Bayraktar‘ın şu ifadeleri yer aldı;

Türkiye’nin en genç ve yenilikçi katılım bankası olarak yenilenebilir enerji alanında Avrupa’nın önde gelen yatırım ve mühendislik firmalarından biri olan Smart Energy ile çatı GES alanında iş birliği anlaşması imzaladık. Bu protokol sayesinde yatırımcılarımız finansmana daha kolay ulaşabilirken, biz de kurum olarak ülkemizin yenilenebilir enerji üretimine katkı sağlamış olacağız. Yenilenebilir enerji alanındaki yüzde 100 leasing finansmanımız ve esnek ödeme planlarımız sayesinde; yenilenebilir enerji kaynakları arasından öne çıkan güneş enerjisinden faydalanmak isteyen şirketlere uygun koşullarda, ulaşılabilir finansman desteği sağlayacağız. Yenilebilir enerji alanındaki desteklerimizin hem müşterilerimize hem de ülkemize sağlayacağı katkının sevincini ve heyecanını yaşıyoruz.

Smart Energy CEO’su Halil Demirdağ ise güneş enerjisi yatırımcılarına finansman kolaylığı sağlayacak iş birlikleri yaparak sektöre destek olmaya devam ettiklerini, Emlak Katılım’ın finansal tecrübesi ile Smart Energy’nin teknik deneyiminin çatı GES yatırımcıları için buluştuğunu dile getirerek şunları kaydetti;

Bu iş birliği, güneş enerjisi yatırımcılarına geniş yelpazede çözümler sunacak. Smart Energy olarak güçlü partnerlerimiz ile güneş yatırımcılarına geniş yelpazede çözümler sunuyoruz. Tecrübemizi değer mühendisliği yaklaşımımız ve sunduğumuz uygun finansman olanaklarıyla yeni projelere taşımak istiyoruz. Emlak Katılım gibi saygın finans kuruluşları ile güçlü anlaşmalara imza atarak, kurulumunu üstlendiğimiz projelere uygun finansman desteği çözümleri sunuyoruz. Böylece güneş enerjisi sektörünün gelişimini her açıdan destekliyor olmanın haklı gururunu taşıyoruz.