Siemens 2011 sürdürülebilirlik raporunu yayınladı

Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2011 yılı sürdürülebilirlik raporunu yayınladı

3 Eylül 2012

Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2011 yılı sürdürülebilirlik raporunu yayınladı.

Siemens Türkiye tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada şirketin sürdürülebilir bir gelecek için öncelikle düşünce şeklinin ve buna bağlı olarak davranışların değişmesi gerektiğine inandığı ve kendilerinin bu konuda üzerine düşenleri yerine getirmek adına, gereken tüm kaynakları ve çözümleri kullanmaya gayret gösterdiği ifade edildi.

Açıklamada Siemens’in 160 yıllık geçmişi ile günümüzde dünyadaki en geniş çevreci ürün ve çözüm portföyüne sahip şirketlerden biri olduğuna vurgu yapılırken ayrıca şirketin bu durumdan onur duyduğu ifade edildi.

Siemens’in sürdürülebilirlik kavramını Çevre, Ekonomi ve Toplum olmak üzere 3 konuya odakladığı belirtilen açıklamada şirketin çevreye saygılı ve duyarlı; adımlarında gelecek nesiller için de kaygı güden, bugünle birlikte yarını da düşünen bilinçli bir toplumun, uzun soluklu ve sürdürülebilir kalkınmanın anahtarını elinde tuttuğunu bildiği dile getirildi.

Açıklamada ayrıca Siemens’in yaşayan birer organizma olan şehirlerin sürdürülebilir olmasına da büyük önem verdiği belirtilirken, Siemens’in üretimde 50 yılını geride bıraktığı Türkiye’de “Sürdürülebilir Şehirler” yaratabilmek adına gerçekleştirilen toplantılarda, şehirlerin sürdürülebilirliğinin sağlanabilmesi için ileriye yönelik ne tür çalışmalar yapılabileceğini üzerine düşünce ürettiği ve tartışmalarda bulunduğu kaydedildi.

Siemens Türkiye’nin açıklamasında bununla beraber Siemens’in kurumsal sorumluluk çerçevesinde gerçekleştirdiği etkinliklerle kültür, sanat ve eğitim başta olmak üzere birçok alanda Türkiye’nin  sürdürülebilir toplumsal gelişimine dair sorumluluklarını yerine getirmekte olduğu da ifade edildi.

– Siemens’in 2011 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’na ulaşmak için buraya tıklayınız.

– Apple Store’da ”sürdürülebilirlik” aramasını yaparak ulaşabileceğiniz raporu iTunes üzerinden ulaşmak için ise buraya tıklayınız.