SENVER-22 için yarışma duyurusu yayınlandı

Yarışma için son başvuru tarihi 12 Kasım 2021

21 Ağustos 2021

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 2022 yılı Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması (SENVER-22) duyurusunu yayınladı.

Duyuruya göre bu yıl yirmi ikinci kez düzenlenecek yarışmalara başvuru için son tarih 12 Kasım 2021.

SENVER yarışmaları Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri ile Enerji Verimli Endüstriyel Tesis (EVET) olmak üzere, iki ana grupta düzenleniyor.

Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri için üç ayrı kategoride başvuru yapılabiliyor.

Kategori-1’de yıllık enerji tüketimi 500-1000 TEP, Kategori-2’de 1.001 TEP – 50.000 TEP arasında, Kategori-3’de ise 50.001 TEP ve üzeri olan firmalar yer alıyor.

Enerji Verimli Endüstriyel Tesis (EVET) sınıfında ise entegre proje ve başarılı işletme yönetimi uygulamaları ile birim hasıla başına enerji tüketimindeki (enerji yoğunluğu) azalma dikkate alınıyor.

Bu yarışmada ödül almaya hak kazanan endüstriyel işletmeler Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı (EVÇED) tarafından, Enerji Verimliliği Portalı’nda kayıtlı olup, portala enerji tüketim bilgilerini her yıl eksiksiz ve düzenli olarak girme ve faaliyet gösterdikleri alt sektörde en az 20 endüstriyel işletmenin kaydının bulunması koşullarına bağlı olarak belirleniyor.

 


[1] Sanayide Enerji Verimliliği (SENVER-22) Proje Yarışması Duyurusu