Sanko Enerji sokak hayvanları için beslenme istasyonları kuracak

Şirket projeyi Manisa’nın Salihli Belediyesi işbirliği ile geliştiriyor

5 Ekim 2021

Sanko Enerji Grubu, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Manisa’nın Salihli ilçesinde sokak hayvanlarına yönelik bir sosyal projeye başladı.

Salihli Belediyesi iş birliğiyle başlatılan proje kapsamında, ilçe genelinde 20 ayrı noktaya sokak hayvanlarına taze su ve mama sağlayacak ‘beslenme istasyonları’ kuracak. Bu projeye özel olarak yapılan bir tasarımla giydirilen istasyonlar belediyenin gösterdiği noktalara monte edilecek.

Sanko Enerji tarafından konu ile ilgili yayınlanan açıklamada Sanko Enerji Grubu Genel Müdür Yardımcısı Sedef Karagöz şunları kaydetti;

“Salihli Belediyesiyle birlikte başladığımız bu projeyi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla bugün başlatmak istedik. Amacımız zor şartlarda yaşayan sokak hayvanlarının en azından su ve besin bulmasını kolaylaştırmak. İlçede beslenme istasyonlarının yerleştirilmesine başlandı. Salihli Belediyesinin uygun gördüğü 20 noktaya bu istasyonları yerleştirmeye devam edeceğiz”

Sanko Enerji portföyünde toplam kurulu güçleri yaklaşık 1.000 MW olan 6 hidroelektrik, 6 rüzgâr enerjisi ve üç jeotermal enerji santrali bulunuyor.

Şirket bu özelliği ile Türkiye’nin elektrik üretim portföyü tamamen yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı sayılı gruplarından biri konumunda.