RES Anatolia ve STFA Evrencik RES için işbirliği geliştirdi

120 MW’lık projenin 2014’te devreye girmesi bekleniyor

27 Mart 2013

RES Anatolia ve STFA Yatırım Holding’in Kırklareli’nde hayata geçecek 120 MW’lık Evrencik Rüzgar Enerjisi Santrali projesinin son aşama geliştirme ve inşaatı için ortaklık anlaşması imzaladıkları açıklandı.

RES Anatolia tarafından lisansı 2012’de alınan Evrencik RES’in 2014’te devreye girmesi bekleniyor.

RES Anatolia Ülke Müdürü Ayhan Gök konu ile ilgili açıklamasında Evrencik RES’in 120 MW’lık kurulu güç izni ile geçen yıl tamamlanan ve 148 projeye lisans sağlanan rüzgar enerjisi ihalelerinde ilk 4 içerisinde yer aldığına vurgu yaptı.

Ayhan Gök sözlerinin devamında şunları kaydetti; ”Yüzde elli-elli kurduğumuz bu ortaklığı STFA ile gerçekleştiriyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yenilenebilir enerji alanındaki deneyimimiz, STFA’nın inşaat deneyimi ve Türkiye enerji piyasasındaki varlığıyla birleştiğinde ortaya başarılı bir işbirliği çıkıyor.”

STFA CEO’su Mehmet Ali Neyzi ise konu ile ilgili açıklamasında şunları ifade etti; “Enerji sektöründe büyüme, bizim 2013’deki ana stratejilerimizden biri. RES ile kurduğumuz bu ortaklığın hedefimize doğru ilerlememize ve aynı zamanda da Türkiye’nin enerji arzına katkıda bulunmamıza yardımcı olacağına inanıyoruz.”