Renault ikinci elektrikli modelini getiriyor

Renault’nun yıl sonuna kadar Twizy araçlarını Türkiye otomobil piyasasına sunacağı açıklandı

12 Eylül 2013

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar Frankfurt otomobil fuarında yaptığı açıklamada otomobil üreticilerinin elektrikli araçlara eğilim gösterdiğini kaydetti.

Zaman gazetesinden Arif Bayraktar’ın haberine göre Aybar fuardaki izlenimlerinin Alman üreticilerin elektrikli otolara ilgi duyduğunu gösterdiğini söyledi.

Açıklamasında Otomobil sektöründe geleceğin alternatif enerji kullanan otomobillerde olduğunu ifade eden İbrahim Aybar, Renault’nun Türkiye’de şimdiye kadar 250 adet Fluence Z.E. satışı gerçekleştirdiği bilgisini verdi.

Renault Mais Genel Müdürü Aybar, hızlı şarj sisteminin de gelmesi ile şu an 7 saat olan şarj süresinin 1 saate inmesi ile bu araçların satışında artış beklediklerini kaydederken, aynı zamanda Renault’nun diğer bir elektrikli araç modeli olan, iki kişilik Twizy araçların da 2013 bitmeden Türkiye otomobil pazarına sunulacağı kaydedildi.

Halihazırda 4 model ile elektrikli araç alanında küresel otomobil pazarına en fazla model sunan Renault, yüzde 51’lik payı ile Avrupa elektrikli araç pazarının lideri konumunda. Renault-Nissan ortaklığı ise Temmuz ayında 100,000. araçlarının satışını gerçekleştirmişti.