Murat Sungur Bursa Zorlu Enerji’den ayrılıyor

Zorlu Enerji üst yönetiminden yılın ikinci istifası geldi

9 Nisan 2012

Murat Sungur Bursa’nın 2006 yılından bu yana yürüttüğü Zorlu Enerji Grubu Başkanlığı ve Zorlu Enerji Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinden 30 Nisan 2012 tarihinden itibaren ayrılacağı açıklandı.

Zorlu Grubu tarafından yapılan açıklamada Murat Sungur Bursa’nın bu ayrılığın ardından öğrenciliğe ve öğrenmeye geri dönmeyi planladığı belirtildi. Bursa, aynı zamanda çevre ve sürdürülebilirlik konularında uzmanlaşan ulusal ve uluslararası platformlarda gönüllü olarak yürüttüğü danışmanlık çalışmalarına da ağırlık verecek.

Murat Sungur Bursa çalışma hayatına 1977 yılında Sınai Eğitim ve Geliştirme Merkezi Genel Müdürlüğü’nde makine Mühendisi olarak başlamış ve 1986-1991 yılları arasında kamu sektöründe çeşitli görevler yürüttükten sonra 1991-1994 tarihleri arasında Çevre Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi ve Planlama Birimi Genel Müdürü olmuştu.

1995-1998 yılları arasında önce Çevre Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına, ardından Çevre Bakanlığı Müsteşarlığına atanan Bursa, 2003’te Başbakanlık Proje Uygulama Birimi Direktörü oldu. Bursa, 2006 yılından beri ise Zorlu Enerji Grubu Başkanlığı görevini üstlenmişti.

Açıklamada Zorlu Enerji Grubu Başkanlığı görevini ise Zorlu Enerji Grubu Başkan Yardımcısı ve Zorlu Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Selen Zorlu Melik vekaleten yürüteceği belirtildi.

Mehmet Arif Özozan ise 1 Ağustos 2010’dan beri sürdürdüğü Zorlu Enerji Genel Müdürlüğü görevinden 2 Ocak 2012 tarihi ile ayrılmıştı.