Milli Enerji Eğitim Hamlesi protokol imza töreni yapıldı

Proje kapsamında 10 mesleki teknik lise açılması planlanıyor

18 Mayıs 2018

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile geliştirilen “Milli Enerji Eğitim Hamlesi” kapsamında gerçekleştirilen “Tabii Kaynaklar ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri” protokol imza töreni 16 Mayıs 2018 günü gerçekleştirildi.

Nurol Holding, Sabancı Vakfı, TANAP Doğalgaz İletim A.Ş. ve Doğanlar Holding´in destekleri ile gerçekleştirilecek olan proje ile Türkiye’nin dokuz ayrı şehrinde tabii kaynaklar ve yenilenebilir enerji alanında, her biri 16 derslikli 10 mesleki teknik lisesi açılması hedefleniyor.

Törende bir konuşma yapan Enerji Bakanı Berat Albayrak şunları söyledi;

“Meslek lisesi sadece bir okul meselesi değil, bunun ötesinde kalkınma meselesidir. Meslek lisesi bir ülkenin büyümesi, gelişmesi ve üretmesi için önemlidir. Daha yolun başındayız daha büyük başarılara imza atacağız. Amacımız, bilimsel ve teknolojik bilgiyi pratik alana taşıyarak enerjide teknoloji üretiminde Türkiye´nin yetkinliğini artırmak. Türkiye´nin kara ve deniz sondajcılığında kendi hedeflerine, kendi imkanlarıyla ilerleyeceğine inanıyorsak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesi üzerinde hayal ederek tek tek hedeflerimize bu sağlam adımlarla ilerleyeceğiz. Heyecanımızı, motivasyonumuzu işte bu gençlerimizin üzerine inşa ediyoruz. İşte bu yatırımlarla, büyük ve güçlü Türkiye idealini daha da ileriye taşıyacağız.”