Kontek Enerji 2023’de cirosunu 130 milyon dolara çıkardı

Şirket 2023’de 300 MW’lık GES kurulumu gerçekleştirmeyi hedefliyor

15 Şubat 2024

Enerji verimliliği, otomasyon ve yenilenebilir enerji alanlarında faaliyet gösteren ve 2024 yılında kuruluşunun 30’ıncı yıl dönümünü kutlamaya hazırlanan Kontek Enerji, 2023 yılını 130 milyon dolar ciro ve %100 büyüme ile kapattığını açıkladı.

Açıklamadaki bilgilere göre Kontek güneş enerjisi alanında, 8 bölgede 8 farklı yerel firma ile geliştirdiği Solar Alliance partnerlik ağıyla 2023 yılında 200 MWp kurulu gücünde projeyi devreye aldı. Şirket 2024 yılında ise 300 MWp gücünde proje devreye almayı hedefliyor.

Kontek 2024 yılında aynı zamanda Maxxen markası ile faaliyet göstereceği enerji depolama alanında da enerjiyi daha sürdürülebilir ve verimli bir şekilde kullanmak için çözümler sunmayı hedefliyor.

Şirket enerji alanındaki faaliyetlerini Energy Storage, Automation, Drives, Engineering Drives, Solar, Solar Alliance ve Solargy olarak adlandırılan 7 ana operasyonel birimi ile sürdürüyor.

Açıklamada değerlendirmesi yer alan şirketin Uygulayıcı Genel Müdürü (COO) Vedat Adak 2024 yılında çalışan deneyimini güçlendirecek çalışmalar yapacaklarının bilgisini verirken şunları kaydetti;

Şirket olarak çalışanlarımızın mutluluğunu ve başarısını ön planda tutuyoruz. Bu nedenle, çalışanlarımızın işlerindeki başarılarını artırmak ve motivasyonlarını yükseltmek için kurduğumuz Kontek Akademi programı ile kurum içi eğitim organizasyonları düzenlemeyi planlıyoruz. Bu sayede, çalışanlarımızın mesleki gelişimlerine katkıda bulunarak iş rollerindeki becerilerini güçlendirmeyi ve kariyer yollarını daha etkili bir şekilde yönlendirmelerine destek olmayı hedefliyoruz. Hızla değişen teknolojik trendlere ayak uydurabilmek ve işimizin geleceğini güvence altına almak için teknoloji odaklı eğitim programlarına destek olurken, işyerindeki inovasyonu da teşvik edecek projeleri hayata geçirmeyi planlıyoruz. Çalışanlarımızın yaratıcı fikirlerini paylaşmalarını ve kendi projelerini geliştirmelerini teşvik etmek amacıyla inovatif girişimcilik programlarını aktif bir şekilde destekleyeceğiz. Böylece, iş ortamımızda yaratıcı düşünceyi teşvik ederek çalışan deneyimini daha da güçlendirmeyi amaçlıyoruz.