Karsan Romanya’ya 10 otobüs teslimatı daha gerçekleştirdi

Şirket 7 yeni otobüs için de sipariş aldı

1 Şubat 2021

Yerli otomotiv şirketi Karsan geçtiğimiz yıl Romanya’nın Suceava kenti için düzenlenen elektrikli minibüs ihalesini kazanan Karsan, ihale kapsamındaki 10 adet Jest Electric aracını teslimatını gerçekleştirdiğini açıkladı.

Şirketin açıklamasında ayrıca şehir yönetiminden ihale sözleşmesinde opsiyonel olarak yer alan 7 adet Jest Electric için de sipariş aldığı ve bu araçları da 2021’in ilk çeyreğinde kent belediyesine teslim edeceği bildirildi.

Karsan geçtiğimiz Aralık ayında da Romanya’nın Dej şehri belediyesine 14 adet Atak Electric ve 6 adet Jest Electric teslimatı gerçekleştirmişti.

Araçların menzili 200 ila 300 km arası

Karsan’ın Atak Electric ve Jest Electric modellerinde BMW tarafından üretilen 44 kWh ile 88 kWh kapasiteye sahip bataryalar kullanılıyor.

Beş adet 44 kWh bataryaya sahip olan Atak Electric, AC şarj üniteleriyle 5 saatte, DC ünitesiyle de 3 saatte tam şarja ulaşarak 300 km menzil sunabiliyor.

Jest Electric ise yine BMW tarafından üretilen 44 kWh veya 88 kWh kapasiteye sahip bataryalara sahip olabiliyor. Araç 44 kWh kapasiteye sahip batarya ile 105 kilometre, 88 kWh batarya ile de 210 kilometre menzile sahip olabiliyor.