Kamulaştırma işlemleri internet üzerinden yapılabilecek

EPDK üç başvuru işleminin daha internet üzerinden yapılabileceğini duyurdu

1 Haziran 2020

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrik üretim tesis yatırımlarına yönelik Bilgi ve Belge Temini, Kadastro Kontrolü ve Taşınmaz Temini başvurularının 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren EPDK Başvuru sistemi üzerinden e-başvuru olarak yapılabileceğini duyurdu.

Bununla birlikte bu tarihten itibaren e-başvuru esas olmak ile birlikte geçiş döneminde yazılı başvurular da bir süre daha kabul edilecek. Bu uygulamaya son verilecek tarih ise en az bir ay öncesinden EPDK internet sitesi üzerinden yazılı olarak duyurulacak.

Bununla birlikte Elektrik piyasasındaki diğer lisans türleri ile doğal gaz piyasası ve petrol piyasasına ilişkin taşınmaz temini hususundaki başvurular ise yazılı olarak alınmaya devam edilecek olup bunlar için e-başvurunun başlatılacağı tarih, en az bir ay öncesinden kurum internet sitesinden ilan edilecek.

Kurum açıklamasında Taşınmaz Temini Amaçlı Başvurularda Sunulması Gereken Bilgi ve Belgeler Listesi’nde belirtildiği üzere e-başvuru yetkilisinin kuruma bildirilmesi gerektiği de bildirildi.

 


[1] Elektrik Üretim Tesislerine İlişkin Taşınmaz Teminine Yönelik Taleplerin Elektronik Başvuru Olarak Alınması