JESDER’de yönetim değişikliği oldu

Derneğin yeni başkanı Ali Kındap oldu

22 Ekim 2018

Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER) yönetiminde değişiklik oldu ve derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ali Kındap seçildi.

Derneğin üç yıldır başkanlık görevini yürüten Ufuk Şentürk de dernekte Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Sayman olarak görev almaya devam edecek.

JESDER’den yapılan açıklamaya göre Ali Kındap, Ufuk Şentürk’e teşekkür ederek şunları söyledi:

“Jeotermal enerji, yerli, yenilenebilir, temiz bir enerji kaynağı olarak Türkiye için yaşamsal öneme sahiptir. Ülkemiz bunun bilinciyle son yıllarda jeotermal enerjide büyük bir atılım gerçekleştirerek kurulu gücünü 1.212 MW’ye çıkardı. JESDER’in hedefi, 4.000 MW’lık potansiyeli Türkiye’nin hizmetine sokarak jeotermal enerjide dünya liderliğine yükselmektir. Devletimizin destekleriyle bu hedefe ulaşacağımıza olan inancım tamdır.”

JESDER eski Başkanı Ufuk Şentürk ise Ali Kındap’a başarı dileyerek: “JESDER, kuruluşundan bu yana geçen üç yıl gibi kısa sürede, Türkiye’nin jeotermal elektrik enerjisi potansiyelini gerçeğe dönüştürmekte büyük adımlar attı. Genel Başkan olarak görev yaptığım dönemde Türkiye’nin jeotermal elektrik enerjisinde dünya dördüncülüğüne yükseldiği görmenin onurunu yaşıyorum. Görevimi devrettiği Sayın Ali Kındap’ın liderliğinde sektörün daha da büyüyerek Türkiye’yi geleceğe taşıyacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Dernek yönetiminde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıkları görevini Mehmet Şişman ve Serhat Dinç seçilirken, Murat Solmaz da JESDER’in Yönetim Kurulu Sekreterliği görevine getirildi.

Halihazırda profesyonel hayatını Zorlu Enerji’de üst düzey yöneticilik yaparak sürdüren Kındap, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu.

Çalışma hayatına GAMA Şirketler Grubu’nda başlayan Kındap, Meteksan AŞ ve Güriş Mühendislik İnşaat ve Mühendislik AŞ’de görev yaptıktan sonra 2008 yılında Zorlu Endüstriyel ve Enerji Tesisleri İnşaat Ticaret AŞ’de Genel Müdür Yardımcısı oldu.

2011-2017 arasındaki dönemde Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’de Termik Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Ali Kındap 1 Ocak 2017 tarihinden beri şirketin Yatırımlar, İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdürü olarak görev yapıyor.