İsviçre ile Temiz Teknolojilerde İşbirliği Arayışı

DEİK tarafından yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılımı ile 26 Kasım’da İsviçre’de Türkiye ve İsviçre arasında temiz enerji alanında işbirliği geliştirilmesine yönelik bir etkinlik düzenleneceği belirtildi

21 Ekim 2010

DEİK tarafından yapılan açıklamada T.C. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Kasım ayının son haftasında yapacağı İsviçre ziyareti sırasında temiz enerji teknolojilerine yönelik bir etkinliğin düzenleneceği belirtildi.

Yapılan açıklamada DEİK / Türk-İsviçre İş Konseyi, İsviçre-Türk İş Konseyi ve Cleantech Switzerland kuruluşlarının işbirliği ile 26 Kasım 2010 tarihinde Zürih’te düzenlenecek olan ¨Cleantech Forum¨ adlı etkinliğe her iki ülkenin de Cumhurbaşkanlarının katılımının öngörüldüğü belirtildi.

Açıklamanın devamında söz konusu toplantının amacının yükselen bir sektör olarak öne çıkan ve Türkiye’nin hızla harekete geçmesi gereken bir alan olarak nitelendirilen temiz teknolojide İsviçre ile olan işbirliği imkanlarının değerlendirilmesi olduğu ayrıca Türkiye’de hızla ilerleyen enerji projelerinin ve çevre teknolojilerinin vurgulanması ve İsviçre’nin bu alandaki küresel bilgi ve deneyim birikiminin yansıtılması ile somut iş imkanlarının ve projelerinin belirlenmesi hedeflenmekte olduğu belirtildi.

Forum çerçevesinde iki ülke işadamlarının bir araya geleceği ikili görüşmelerin düzenlenmesinin de planlandığı açıklamada yer buldu.

Etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgiler ve katılım koşulları için lütfen buraya tıklayınız.